Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Před půlnocí, Revival, Pacific Rim a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

11. 7. 2013

Tento týden míří do kin hned šest filmů a vybrat by si měl snad každý. Pro milovníky konverzačních dramat tady máme snímek Před půlnocí, pro obdivovatele českých filmů Revival a pro ty, kteří mají rádi dvojku Wilson&Vaughn, jsou tu Stážisti.

Ethan Hawke a Julie Delpy v třetím pokračování jejich romantického příběhu. Zdroj: distributor filmu

Ethan Hawke a Julie Delpy v třetím pokračování jejich romantického příběhu. Zdroj: Bioscop

Před půlnocí (Before Midnight)

Po devíti letech můžeme společne s Richardem Linklaterem, režisérem filmu, potřetí nahlédnout do osudů Jesseho a Celine. Tentokrát se s nimi setkáváme již jako s manželským párem se dvěma dětmi. Společně se vydávají na výlet do Řecka, kde mají na jednu noc pronajatý hotel. A nebyl by to Jesse a Celine, aby noc nestrávili jinak než nekončící konverzací.

Ačkoliv scénáře předchozích dílů byly čistě autorským dílem Linklatera, tentokrát již do psaní scénáře mluvil i Ethan Hawke společně s Julie Delpy.

video
play-rounded-fill

Revival

Nový snímek Alice Nellis vypráví o comebacku jedné z největší českých hudebních legend 60. let – kapely Smoke. Od roku 1972, kdy se celá skupina rozpadla, však uběhla notná řádka let a všichni členové zestárli a mírně se zakulatili. To jim však nebrání v návratu na podia. Ať už jsou jejich pohnutky jakékoliv.

Skupinu DarkWerk, jejichž frontmana ztvárňuje ve filmu Vojtěch Dyk, si zahrála populární česká skupina Nightwork. Záběry pochází z opravdového koncertu z listopadu 2012.

video
play-rounded-fill

Pacific Rim – Útok na Zemi (Pacific Rim)

Jednoho dne se z moře vynoří příšery zvané Kaiju, které vyhlásí válku lidstvu. A to válku tak krvavou, že ji svět ještě nezažil. Do boje s Kaiju jsou vysíláni roboti zvaní Jaegers, ani ti však proti příšerám nemají šanci. Poslední naděje jsou tak vkládány do dvou talentovaných pilotů (Charlie Hunnam a Rinko Kikuchi), kteří budou společně ovládat legendárního Jaegera.

Název robotů Jaeger pochází z němčiny a v překladu znamená lovec. Autor soundtracku Ramin Djawadi byl pro tuto pozici vybrán, protože režiséra Guillerma del Tora naprosto okouzlila jeho práce pro seriály Prison Break a Hru o trůny.

video
play-rounded-fill

Stážisti (The Internship)

Kvůli rychlému technologickému pokroku ztratili Billy (Vince Vaughn) a Nick (Owen Wilson) práci. Náhodou se jim podaří získat prestižní stáž u firmy Google. Společně s nimi však o pozici ve společnosti soutěží ještě spousta dalších mladých géniů s mnoha univerzitními tituly. A tak se Billy a Nick budou muset snažit, aby byli z Nooglerů povýšeni na Googlery (zaměstnanec Googlu na plný úvazek).

Snímek je inspirovaný klasickým americkým snem a také myšlenkou firmy Google, že možné je téměř vše. Na samém konci filmu se dokonce objevuje jeden z reálných vlastníků společnosti.

video
play-rounded-fill

Únos (Kapringen)

Nový snímek výborného dánského režiséra Tobiase Lindholma vypráví příběh mužské posádky nákladní lodi, kterou přepadnou somálští piráti v Indickém oceánu. Členové posádky se tak stanou rukojmími Somálců a musí čekat, než se dánské vládě povede vyjednat pro Somálce přijatelné podmínky.

Snímek je inspirovaný několika reálnými únosy lodí, které se odehrály v průběhu předešlých pěti let u břehů Somálska.

video
play-rounded-fill

Oranžová láska (OrAngeLove)

Umírající muž vysloví nabídku – poskytne luxusní byt, jídlo a vše nutné k životu, ale jen páru, který vydrží v přítomnosti pouze svého partnera až do majitelovy smrti. Pokud to daná dvojice dokáže, celý majetek bude přepsán na ni. Na tuto nabídku kývne beznadějně zamilovaný pár. Kaťa společně s Romanem však vůbec netuší, jak složitý úkol je čeká.

Tento snímek ruského režiséra Alana Badojeva pochází již z roku 2007, takže těžko říct, proč na naše plátna míří až teď.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Před půlnocí, Revival, Pacific Rim a další