Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Podfukáři, Po zániku Země, Trans a další

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

13. 6. 2013

Tento týden zaplaví kina hned šestice snímků. S novinkami přicházejí i režiséři Danny Boyle a M. Night Shyamalan. Podle prvních ohlasů se zdá, že u diváků víc zabodoval Boyle a jeho Trans.

FOTO:Isla Fisher Jesse Eisenberg Woody Harrelson Dave Franco Now You See Me

Mezi podfukáře se prodrali skvělí herci. Zdroj: Bontonfilm

Podfukáři (Now You See Me)

Kouzelnické show týmu iluzionistů nejsou jen tak ledajaké. Čtveřice totiž během svých velkolepých vystoupení provádí v přímém přenosu vedle magických triků také loupeže. Netrvá dlouho a je jim v patách dvojice policistů z FBI a bývalý kouzelník. Dokážou se schovat za kouzla a čáry?

Snímek režiséra Louise Leterriera láká do kin především hvězdným obsazením. Mnoho přitom nechybělo a v hlavních rolích se mohli objevit třeba Olivia Wilde, Hugh Grant či Colin Firth. Ovšem kvalitní herecký ansámbl ještě dobrý film nedělá, jak se můžete dočíst v naší recenzi.

Podfukáři (Now You See Me), Thriller / Krimi, USA, 2013, 116 min, Režie: Louis Leterrier, Hrají: Jesse Eisenberg, Morgan Freeman, Woody Harrelson, Mélanie Laurent, Mark Ruffalo

video
play-rounded-fill

Trans (Trance)

Historik umění Simon se spolčí se zločineckým gangem a společně ukradnou Goyův obraz v hodnotě milionů dolarů. Při loupeži ale Simon utrží ránu do hlavy, po níž si není schopen vzpomenout, kam cenné dílo schoval. Nakonec se svěří do rukou hypnoterapaeutky, která odhalí nejtemnější zákoutí jeho mysli.

Danny Boyle natáčel film i během příprav ceremoniálu na londýnské olympijské hry. První hrubý sestřih nechal půl roku netknutý, aby dokončil svou práci na hrách. Posléze se k natáčení snímku znovu vrátil.

Trans (Trance), Krimi / Drama / Thriller, Velká Británie, 2013, 101 min, Režie: Danny Boyle, Hrají: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson, Tuppence Middleton, Sam Creed

video
play-rounded-fill

Po zániku Země (After Earth)

Teenager Kitai Raige a jeho slavný otec Cypher jsou trosečníky na Zemi, tisíc let po katastrofě, která lidstvo donutila planetu opustit. Cypher je vážně zraněný, a pokud chce Kitai svého otce zachránit, musí se vydat na nebezpečnou pouť ve snaze vyslat signál o pomoc. Je nucen stát tváří v tvář nezmapované krajině, ale i nezastavitelnému mimozemskému stvoření, které při havárii uprchlo.

Hlavní role ve filmu M. Night Shyamalana ztvárnili Will Smith a jeho patnáctiletý syn Jaden. Po snímku Štěstí na dosah jde už o druhý počin, kde si dvojice zahrála společně.

Po zániku Země (After Earth), Sci-Fi / Akční / Dobrodružný, USA, 2013, 104 min, Režie: M. Night Shyamalan, Hrají: Will Smith, Jaden Smith, Isabelle Fuhrman, David Denman, Zoë Kravitz

video
play-rounded-fill

Nemají pokoj svévolníci (No habrá paz para los malvados)

Santos Trinidad je zkorumpovaný policista, který jedné noci v baru zabije v opileckém rozčilení majitele, barmanku a další personál. Po činu ovšem zjistí, že z místa utekl svědek, a tak se ho vydává najít a odstranit. V témže okamžiku začíná vyšetřování jeho trojnásobné vraždy, které bude složitější, než se původně zdálo.

V loňském roce získal snímek šest cen Goya, což je hlavní filmové ocenění ve Španělsku. Dílo zvítězilo v kategoriích nejlepší film, nejlepší režie, nejlepší původní scénář, nejlepší střih, nejlepší zvuk a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Nemají pokoj svévolníci (No habrá paz para los malvados), Krimi / Thriller, Španělsko, 2011, 114 min, Režie: Enrique Urbizu, Hrají: José Coronado, Rodolfo Sancho, Carlos Olalla, Helena Miquel, Nadia Casado

 

video
play-rounded-fill

Dirch

Dirch Hartvig Passer byl uznávaný a oblíbený dánský herec. Proslavil se především svými improvizačními schopnostmi. Díky své filmografii, která čítala na devět desítek snímků, patřil mezi nejvýraznější herce Dánska.

Částečně biografický film natočil režisér Martin Zandvliet, pro nějž jde teprve o druhý snímek v kariéře. Hlavní roli herce a komika ztvárnil Nikolaj Lie Kaas.

Dirch, Životopisný / Drama, Dánsko, 2011, 109 min, Režie: Martin Zandvliet, Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Lars Ranthe, Lars Brygmann, Malou Reymann, Laura Christensen

 

video
play-rounded-fill

Hurá na Francii (Vive la France)

Muzafar a Feruz jsou dva pasáci ovcí z Taboulistanu, což je malá asijská země, o níž nikdy nikdo neslyšel. Aby se o ní svět konečně dozvěděl, rozhodne se ji syn prezidenta propagovat, a proto povolá tyto dva dobráky na jejich životní misi s jediným cílem – zničit Eiffelovku!

Bláznivá komedie pochází ze země galského kohouta a až nápadně připomíná legendárního Borata. Snímek je ovšem ve výsledku jen nepříliš povedenou kopií, která nepřichází s ničím novým, a naopak jí ještě leccos oproti filmu se Sachou Baron Cohenem schází.

Hurá na Francii (Vive la France), Komedie, Francie, 2013, 97 min, Režie: Michaël Youn, Hrají: José Garcia, Michaël Youn, Isabelle Funaro, Claude Perron, Ary Abittan

 

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Podfukáři, Po zániku Země, Trans a další