Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Nymfomanka část II, Na život a na smrt a další

Slabý první filmový týden roku 2014 pomalu mizí v nenávratnu a v druhém lednovém týdnu do kin míří hned tři očekávané snímky. Patří mezi ně Na život a na smrt s Markem Walhbergem , Vejdělkovy Něžné vlny a druhá část Trierovy Nymfomanky.

Série erotických plakátů byla chytrý marketingový tah. Zdroj: Aerofilms

Do kin míří druhá polovina Nymfomanky Larse von Triera. Zdroj: Aerofilms

Na život a na smrt (Lone Survivor)

Mark Wahlberg se představuje jakožto člen speciální vojenské jednotky SEALs, která právě provádí operaci Red Wings. Čtyři elitní vojáci jsou vysazeni v pustých afghánských horách s jediným úkolem – najít jednoho z hlavních tálibánských pohlavárů a zabít jej. Po cestě však potkávají mladého pastevce a najednou před zkušenými vojáky vyvstane morální dilema – zabít dítě a jít dál? Rozhodnou se tak neučinit, jejich dobrá vůle se jim však brzy odplatí. A to krvavě.

Režisér Peter Berg se na natáčení filmu důkladně připravoval. Strávil měsíc s vojáky na základně SEALs, a dokonce sám kontaktoval i rodiny vojáků, kteří jsou předlohou pro hlavní hrdiny filmu. Snímek byl nízkorozpočtový a takové hvězdy jako Emile Hirsch nebo Mark Wahlberg natáčely za minimální honorář a v rekordním čase 42 dní.

video
play-sharp-fill

Něžné vlny

Do kin míří nová komedie Jiřího Vejdělka. Vypráví příběh mladíka Vojty, který se již v dětství bláznivě zamiluje do své spolužačky Ely, akvabely. Ta dostane v roce 1989 jedinečnou možnost odjet do Paříže a před Vojtou tak vyvstává velký úkol. Konečně Ele vyznat lásku. Je totiž možné, že už ji nikdy neuvidí. Do toho všeho se ještě přimotají Vojtovi poněkud blázniví rodiče v podání Hynka Čermáka a Táni Pauhoufové a o zábavu je postaráno.

video
play-sharp-fill

Nymfomanka, část II.

Do českých kin míří druhá část Trierova eposu o ženě, která se stala závislou na sexu, avšak v průběhu svého života ztratila schopnost vyvrcholení, a tak se ji různými způsoby snaží znovu získat. Na rozdíl od dílu prvního ten druhý obsahuje erotické scény.

O první části Nymfomanky si můžete více přečíst v recenzi naší redaktorky Pavlíny Nouzové.

video
play-sharp-fill

Paranormal Activity: Prokletí

Čerstvý absolvent střední školy Jesse (Andrew Jacobs) uslyší z šachty sousedního bytu divný pokřik. Když pošle na výzkum malou kamerku, stane se svědkem podivného rituálu. Sousedka následně umírá a podle policejní zprávy ne přirozenou cestou. Vyšetřovatelé však nemají další zájem případ prošetřovat, tak se musí kluci vydat na pátrání sami. Pátrání, ze kterého si Jesse odnese škaredé kousnutí, které jeho život změní navždy.

Čtvrtý díl série Paranormal Activity se dějem odlišuje od všech třech předchozích a zaměřuje se na jiný, avšak stejně hororový příběh. Sám producent Oren Peli snímek nazval nikoliv bratrem předchozí série, ale spíše bratránkem.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Nymfomanka část II, Na život a na smrt a další