Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Nevědomí, Pravidla mlčení, Šmejdi a další

Redakce

Redakce

18. 4. 2013

Tento týden bude novinkám vládnout velká hollywoodská premiéra, tentokrát je to sci-fi Nevědomí. Dočkáme se i hororu Temné nebe či slovenského dokumentu Šmejdi o drsné realitě na předváděcích akcích.

Nevědomí (Oblivion, trailer)

FOTO: Nevedomi plakatTento rok se mají fanoušci sci-fi na co těšit. Čeká je celkem velká spousta premiér právě z tohoto kdysi téměř mrtvého žánru. První z jich je právě Nevědomí, které má vedle schopného režiséra Josepha Kosinskiho (Tron: Legacy) také skvělé herecké zastoupení, v čele s Tomem Cruisem, Morganem Freemanem a Olgou Kurylenko.

Z příběhu nelze moc prozradit, aniž by byl divák ochuzen o scenáristická překvapení. S hlavním hrdinou Jackem se podíváme do nepříliš vzdálené minulosti, kdy lidstvo už dávno nežije na planetě, která byla zdecimována ve válce s mimozemšťany.

Nevědomí (Oblivion), Sci-fi / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller, USA, 2013, 124 min, Režie: Joseph Kosinski, Hrají: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau, Andrea Riseborough

video
play-sharp-fill

Temné nebe (Dark Skies)

FOTO: Temne nebe plakat

Temné nebe je nový hororový snímek Scotta Stewarta, který je částečně také sci-fi. Jedním z ústředních motivů jsou mimozemšťané, ovšem zahaleni pod rouškou tajemství.

Poklidný život rodinky Barettových se začne měnit od základů po sérii jen těžko vysvětlitelných událostí, které se přihodí v jejich domě. Brzy zjistí, že je pronásleduje velmi temná síla, se kterou si neumí poradit.

Temné nebe (Dark Skies), Horor / Sci-fi / Thriller, USA, 2013, 97 min, Režie: Scott Charles Stewart, Hrají: Keri Russell, Dakota Goyo, Josh Hamilton, J. K. Simmons, Annie Thurman

Šmejdi

FOTO: Smejdi plakat

Manipulace, nátlak, agresivita, ponižování. Všechny tyto až nechutné praktiky zažili mnozí účastníci tzv. předváděcích akcí pro seniory. Pokud na podobné byli i vaši prarodiče, pravděpodobně mají něco podobného také za sebou.

Slovenská dokumentaristka Sylvie Dymáková přes rok v převleku navštěvovala právě tento typ akcí a vedle autentických záběrů se dočkáme i názorů psychologů, právníků a dalších odborníků.

Šmejdi, Dokumentární, Česko, 2013, 74 min, Režie: Silvie Dymáková

video
play-sharp-fill

Marie Krøyer (Marie Krøyer)

FOTO: Marie Kroyer plakatMezinárodně proslulý dánský režisér Bille August se se snímkem Marie Krøyer vrací do rodné krajiny a divákům přináší intimní příběh ženy ze začátku dvacátého století inspirovaný skutečnými událostmi.

Vypráví v něm příběh Marie Krøyer, umělkyně a manželky mentálně postiženého dánského malíře, která se zmítá mezi sociálními rolemi oddané manželky, starostlivé matky a kreativní umělkyně.

Marie Krøyer (Marie Krøyer), Životopisný / Drama, Dánsko / Švédsko, 2012, 102 min, Režie: Bille August, Hrají: Birgitte Hjort Sørensen, Søren Sætter-Lassen, Lene Maria Christensen, Sverrir Gudnason

video
play-sharp-fill

Pravidla mlčení (The Company You Keep)

FOTO: Pravidla mlceni plakatV tomto thrilleru režíruje Robert Redford sám sebe a kolem sebe má další zdatné pomocníky – Shaiu LeBeoufa, Susan Sarandon a Nicka Nolteho. Vše tedy nasvědčuje tomu, že by se mohlo jednat o kvalitní počin.

Jim Grant je osamělý otec, právník, který v poklidu vychovává svou malou dceru. Když ale mladý reportér Ben Shepard zjistí pravdu o jeho minulosti protiválečného radikála, který má na krku vraždu, život, jaký znal v posledních třiceti letech, vezme za své.

Pravidla mlčení (The Company You Keep), Thriller, USA, 2012, 125 min, Režie: Robert Redford, Hrají: Shia LaBeouf, Robert Redford, Susan Sarandon, Nick Nolte, Richard Jenkins

Call Girl (Call Girl)

FOTO: Call Girl plakatHraným debutem švédského režiséra Mikaela Marcimaina se podíváme do jeho domoviny, kde v době kolem sedmdesátých let minulého století probíhal velký skandál kolem tehdejší vlády.

Několik ministrů a členů vlády premiéra Olofa Palmeho bylo tehdy obviněno z využívání neplnoletých dívek k prostituci. Příběh sledujeme právě prostřednictvím jedné z nich – mladé Iris.

Call Girl, Drama / Thriller, Švédsko / Norsko / Finsko / Irsko, 2012, 140 min, Režie: Mikael Marcimain, Hrají: Pernilla August, Sofia Karemyr, David Dencik, Ruth Vega Fernandez, Kristoffer Joner

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Nevědomí, Pravidla mlčení, Šmejdi a další