Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Muž z oceli, Univerzita pro příšerky a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

20. 6. 2013

Tento týden se pokusí zachránit česká kina Muž z oceli neboli Superman. Pro ty, kteří netrpí slabostí pro tohoto legendárního hrdinu, distributoři připravili Univerzitu pro příšerky nebo Bling Ring: Jako VIPky.

FOTO: Muz z oceli

Supermana 21. století ztvárnil Henry Cavill. Zdroj: Warner

Muž z oceli (Man of Steel)

Je tomu sedm let od doby, kdy se na plátnech proháněl v roli Supermana Brandon Routh, nyní se slavný hrdina s červeným pláštěm vrací, jen s jiným představitelem a pod taktovkou nového režiséra. Příběh není nijak objevný, v podstatě stále stejný. Nenápadný chlapec objeví svou sílu, rozhodne se zjistit svůj původ a mezitím se ještě pokusí zachránit planetu.

Málo se ví, že celé natáčení probíhalo za přísného utajení v kanadském Vancouveru pod názvem Autumn Frost. Výraznou roli v přípravě filmu sehrál i Christopher Nolan, který mimo jiné navrhl Hanse Zimmera na pozici dvorního skladatele snímku. Jak vypadá výsledek se můžete dočíst v naší recenzi.

Muž z oceli (Man of Steel), Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-fi, USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min, Režie: Zack Snyder, Hrají: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner

video
play-sharp-fill

Univerzita pro příšerky (Monsters University)

Po dlouhé době se vracíme za tzv. Příšerkami, jejichž první snímek již patří mezi kultovní animované filmy. Mike Wazowski, malé monstrum, touží po tom, aby se stal nejúspěšnější příšerkou na univerzitě. Má velmi dobře nakročeno, to by mu však do cesty nesměl vstoupit ambiciozní Sulley, který mu způsobí mnoho patálií.

Plány na pokračování Příšerek s.r.o. pochází již z roku 2005, pevné rozhodnutí k vytvoření filmu však padlo až o pět let později. Ačkoliv film zachovává své původní hrdiny s téměř stejnými dabéry, režie se tentokrát místo trojice Docter-Unkrich-Silverman ujal Dan Scanlon.

Univerzita pro příšerky (Monsters University), Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný, USA, 2013, 109 min, Režie: Dan Scanlon, Hrají: John Goodman, Billy Crystal, Frank Oz, Steve Buscemi, Jennifer Tilly

video
play-sharp-fill

Bling Ring: Jako VIPky (Bling Ring, The)

Nový snímek Sofie Coppoly nám představuje život teenagerů z vyšších vrstev, kteří by jednou chtěli dostát svým idolům – hollywoodským hvězdičkám typu Lindsay Lohan nebo Paris Hilton. Problém nastane ve chvíli, kdy proniknou na večírek jedné z celebrit a rozhodnou se krást.

Pravděpodobně nejzajímavějším na celém filmu je fakt, že celý příběh je založen na skutečné události. Režisérka pouze hlavním protagonistům pozměnila jména.

Bling Ring: Jako VIPky (The Bling Ring), Krimi / Drama, USA, 2013, 90 min, Režie: Sofia Coppola, Hrají: Emma Watson, Taissa Farmiga, Leslie Mann, Nina Siemaszko, Gavin Rossdale

video
play-sharp-fill

Meteora (Metéora)

Ve druhém filmu režiséra řeckého původu Sirose Stathoulopoulose se ocitáme v ortodoxních klášterech nazývaných Metéora. Zde se seznamujeme s dvěma hlavními hrdiny, mladým Theodorem a jeptiškou Uranií. Oba se rozhodli svůj život zasvětit Bohu. Problém nastává ve chvíli, kdy si oba začínají uvědomovat, že je spojuje i jiná láska než ta k bohu.

V Česku se film představil například na Febiofestu, v sekci Rytmy Balkánu. Svou slávu si užil i na Berlinale, kde byl dokonce promítán jako soutěžní snímek.

Meteora (Metéora), Drama, Německo / Řecko / Francie, 2012, 82 min, Režie: Spiros Stathoulopoulos, Hrají: Theo Alexander, Tamila Koulieva-Karantinaki

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Muž z oceli, Univerzita pro příšerky a další