Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Mocný vládce Oz, Nepoužitelní a Martin a Venuše

Redakce

Redakce

7. 3. 2013

V první březnový týden dorazí do našich kinosálů Omar Sy v komedii Nepoužitelní, James Franco v americkém fantasy snímku a romantika po česku alias Martin a Venuše.

Rachel Weisz vs. Mila Kunis aneb kdo z koho   Zdroj: Falcon

Rachel Weisz vs. Mila Kunis aneb kdo s koho. Zdroj: Falcon

Nepoužitelní (De l’autre côté du périph)

Nepouzitelni plakat

Omar Sy se po velkém úspěchu Nedotknutelných opět vrací v komedii o dvou parťácích rozdílné barvy pleti a opět se budou překonávat nástrahy, které jim toto partnerství přináší. O humorné situace tak jistě nebude nouze.

Vyšetřování vraždy jedné vlivné manželky svede dohromady policisty ze dvou různých světů. Ousmane Diakité, který pracuje na předměstí, je naprosto nepoužitelný ve vyšší společnosti centrální Paříže, naproti tomu François Monge (Laurent Lafitte) se zase nehodí do tvrdé předměstské reality. Aby uspěli, budou však muset spolupracovat.

Nepoužitelní (De l’autre côté du périph), Komedie, Francie, 2012, 96 min, Režie: David Charhon, Hrají: Omar Sy, Laurent Lafitte, Sabrina Ouazani, Youssef Hajdi, Lionel Abelanski

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=a6x9sNaXs_k[/youtube_660]

Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful, trailer)

Mocny vladce Oz plakatNový výlet do země Oz režíruje Sam Raimi. Pokud vám to jméno něco říká, ale nemůžete si vzpomenout, kde že jste ho v titulcích viděli, pak vězte, že je to právě on, kde je tvůrcem původní trilogie o Spider-Manovi.

Když se pochybný kouzelník z Kansasu Oscar Diggs (James Franco) dostane i se svou pochybnou morálkou do země Oz, připadá si jako v ráji. Pak ale potká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams) a bude se muset hodně snažit, aby rozeznal zlé od dobrého, a především aby se sám stal lepším člověkem.

Mocný vládce Oz (Oz: The Great and Powerful), Fantasy / Akční / Dobrodružný, USA, 2013, 125 min, Režie: Sam Raimi, Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams, Abigail Spencer

video
play-sharp-fill

Martin a Venuše

Martin a Venuse plakatPokus o to, natočit ryze českou romantickou komedii, je v našich vodách dost nezvyklý a většinou se režisér snaží pojmout daný žánr nějak neobvykle. Tentokrát se však zkušený Jiří Chlumský zaobírá pouze a jenom vztahem dvou mladých lidí.

Ze záběrů tak v podstatě neslezou Marek Taclík v roli otce a Kristýna Boková v roli matky. Spolu mají tři děti a právě starost o ně po dobu jednoho měsíce je předmětem jejich sázky. Jak se ukáže, musí se partneři vrátit zpátky na začátek a začít si vážit jeden druhého.

Martin a Venuše, Komedie / Romantický, Česko, 2012, 102 min, Režie: Jiří Chlumský, Hrají: Marek Taclík, Kristýna Boková-Lišková, Zuzana Stivínová ml., Tomáš Hanák, Tereza Chlebovská

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=-uuJP7lXAJI[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Mocný vládce Oz, Nepoužitelní a Martin a Venuše