Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Kick-Ass 2, Líbanky a Letadla

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

22. 8. 2013

Tento týden k nám do kin míří pouze tři filmy. Prvním z nich je animák Letadla od Disneyho, dále se jedná o nový film Jana Hřebejka Líbánky, který na festivalu v Karlových Varech příliš neuspěl, a výběr je ukončen druhým dílem snímku Kick-Ass.

FOTO: Kick-Ass 2

Vedle Kick-Asse nebude chybět ani Hit Girl, která od minule trochu povyrostla. Zdroj: CinemArt

Kick-Ass 2

Po třech letech se nám vrací do kin Kick-Ass. Film, který oslovil komiksové fandy i diváky tímto žánrem neposkvrněné. Hlavně díky vtipnému příběhu o dvou teenagerech, kteří se rozhodnou stát se superhrdiny. A ačkoliv se rozhodli své povolání pověsit na hřebík a věnovat se běžnému životu, okolnosti jim to nedovolí. Objevuje se totiž spousta nových postav, a samozřejmě že je třeba vyřešit nevyřízené účty z jedničky. O zábavu je tak opravdu postaráno!

Oproti předchozímu dílu, kdy se režie ujal Matthew Vaughn, se v titulcích na tomto místě setkáme s Jeffem Wadlowem, který se proslavil hlavně díky svému snímku Nikdy to nevzdávej. Vaughn se možnosti natočit druhý díl vzdal kvůli lukrativnější nabídce – točí totiž X-Men: Days of Future Past. Více si můžete přečíst v recenzi Jana Šušky.

video
play-sharp-fill

Líbánky

Nový film Jana Hřebejka vypráví příběh dvou čerstvých novomanželů – Terezy (Aňa Geislerová) a Radima (Stanislav Majer). Oba už za sebou mají nějaké zkušenosti s láskou a nejedná se o jejich první manželství. Tudíž by se mělo jednat o zdravý a vyzrálý vztah. To vše se však začne rychle měnit ve chvíli, kdy na svatební hostinu doráží jakýsi Jan Benda, kterého nikdo nezná (nebo se k tomu nechce přiznat). Rozvíjí se tak zápletka, jejíž cílem je jediné – dostat Bendu z oslavy pryč.

Líbánky se staly už čtvrtou spoluprací Ani Geislerové a Jana Hřebejka. Zároveň se po dvou letech znovu představuje duo Hřebejk-Jarchovský. Stejný úspěch, jakého dosáhli snímkem Nevinnost, se však pravděpodobně opakovat nebude.

video
play-sharp-fill

Letadla (Planes)

Po Autech míří na plátna další animované stroje – letadla. Budeme sledovat osud Práška, práškovacího letounu, který se rozhodne, že se bude účastnit jednoho z nejprestižnějších leteckých závodů. Přes všechny technické překážky se mu to povede.

Nebyl by to ale správný příběh, kdyby se neobjevil soupeř, který se jej bude snažit zničit. Při leteckém neštěstí pak bude Prášek vystaven opravdové zkoušce a bude moci prokázat své skutečné hrdinství.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Kick-Ass 2, Líbanky a Letadla