Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: jOBS, Percy Jackson: Moře nestvůr a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

15. 8. 2013

Pokud tento týden trváte na návštěvě kina, rozhodně si nenechejte ujít snímek o životě nedávno zesnulého Steva Jobse. A pokud zrovna nepatříte mezi fanoušky Applu, můžete se podívat, jak se tvůrcům povedl nový díl Percyho Jacksona.

Ashton Kutcher ve filmu o životě zakladatele Applu Stevu Jobsovi. Zdroj: Bontonfilm

Ashton Kutcher ve filmu o životě zakladatele Applu Stevu Jobsovi. Zdroj: Bontonfilm

jOBS

Po obřím úspěchu, který zažil životopis Steva Jobse, přichází i životopisný snímek. Režie se ujal Joshua Michael Stern a samotného Jobse ztvárnil Ashton Kutcher. Ačkoliv se někteří lidé blízcí Jobsovi proti filmu ohradili, rozhodně se bude jednat o naučnou a inspirativní podívanou. Jak jinak, když je to snímek o jednom velkém vizionáři a géniovi.

Dle dostupných informací vzal Ashton Kutcher svou roli velmi zodpovědně a pokusil se stravovat stejným způsobem jako Jobs (který byl frutarián). To však Kutcherovo tělo příliš nezvládlo a pouhé dva dny před natáčením skončil hospitalizován v nemocnici. Údajně také dlouho pracoval na přesné imitaci Jobsovy chůze.

video
play-rounded-fill

Machři 2 (Grown Ups 2)

Adam Sandler se svými bláznivými komediemi nemůže skončit, a tak společně s dalšími komiky natočil druhý díl Machrů. Tentokrát rodinu Lennyho (Sandler) zastihneme po přistěhování do jeho rodného města společně s rodinou. Sny o klidné domácnosti jsou však rychle zapomenuty, protože všichni velmi rychle zjistí, že není jednoduché žít v poklidu v blízkosti lidí, se kterými jste vyrůstali.

Ve filmu se setkává spousta starých známých. Jedná se již o osmou spolupráci Adama Sandlera s režisérem filmu Dennisem Duganem a zároveň o devátou spolupráci Sandlera se Stevem Buscemim.

video
play-rounded-fill

Očista (The Purge)

Nový snímek tvůrců Paranormal Activity má výborný námět. Na světě je v rámci zlepšení bezpečnosti a vzájemných vztahů stanoven tzv. den Očisty. V tento den se beztrestně mohou dít jakékoliv zločiny, masakry či hrůzy. A právě na tento den se chystá rodina, jejíž příběh budeme sledovat. Mezi přípravy patří mimo jiné i proměna jejich domu v nedobytnou tvrz. To vše je ale zničeno ve chvíli, kdy v den Očisty na jejich dveře zaklepe cizinec a prosí o záchranu.

Už teď je jasné, že díky velkému úspěchu filmu se jeho producent Universal chystá na druhý díl. Zatím však není jisté, jestli se ve filmu znovu objeví Ethan Hawke ani zda-li se režie opět ujme James DeMonaco.

video
play-rounded-fill

Percy Jackson: Moře nestvůr (Percy Jackson: Sea of Monsters)

V novém pokračování se Percy Jackson vydává na tzv. Tábor Polokrevných. Na místo, kde bude trávit čas s teenagery, jejichž rodiči je jak nějaký bůh, tak obyčejný člověk. Před koncem školního roku se však všechno pokazí, někdo se pokusí probudit bájného boha Kronose, a Percy se tak musí vydat na výpravu a zdolat mnohé překážky.

Předlohou filmu je kniha spisovatele Ricka Riordiana se stejnojmenným názvem, scénáře k filmové adaptaci se ujal Marc Guggenheim.

video
play-rounded-fill

Život té druhé (La Vie d’une autre)

Nový snímek s krásnou Juliette Binoche vypráví příběh náhodného setkání a silného milostného vzplanutí. Marie a Paul se potkají a okamžitě se do sebe zamilují. Den po jejich setkání se Marie probudí a zjistí, že si nepamatuje posledních deset let svého života. V tu chvíli se dovídá, že se již dávno za Paula provdala a společně mají malého syna.

Jejich manželství však není ideální, Marie musí řídit velkou nadnárodní korporaci a zároveň se ještě postarat o rodinu. Když si pak pomalu začne rozpomínat na svůj život, zjišťuje, že se z ní stala naprosto jiná žena, než kterou chtěla být.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: jOBS, Percy Jackson: Moře nestvůr a další