Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Iron Man 3, Scary Movie 5, Kříž cti a další

Redakce

Redakce

2. 5. 2013

Při vší úctě k ostatním premiérám tohoto týdne není pochyb o tom, kdo ovládne počínaje tímto čtvrtkem kina. Na scénu se totiž vrací Robert Downey Jr. alias Tony Stark ve třetím díle Iron Mana.

FOTO: Iron Man 3

Těžká pohoda při natáčení nejnovějšího Iron Mana. Zdroj: Falcon

Iron Man 3 (Iron Man 3, recenze)

Sérii letních blockbusterových filmů začíná právě třetí díl příběhu o Iron Manovi, jehož kostým opět oblékl Robert Downey Jr. Na režisérskou stoličku usedl tentokrát namísto Jona Favreaua Shane Black, a tak se kromě velkolepé akce dočkáme nejspíš i velké kopy humoru.

Příběh ale nabere nejprve temné kontury. Sídlo Tonyho Starka je napadeno teroristou Mandarínem, který je podobně maniakální jako třeba Joker z Batmanova univerza. Proto se Stark nudit nebude a bude se opět muset spolehnout na svou největší zbraň – geniální mysl a tvůrčí schopnost postavit z čehokoliv cokoliv.

Iron Man 3 (Iron Man 3), Akční / Sci-Fi / Thriller, USA / Čína, 2013, 129 min, Režie: Shane Black, Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany

video
play-sharp-fill

Kříž cti (Into the White)

V doposud divadelní či komediální kariéře režiséra Pettera Naesse působí Kříž cti dost nepatřičně. Jde o válečný snímek inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály ve čtyřicátých letech minulého století. Svede proti sobě dva nepřátele, kteří musí bojovat proti svému přesvědčení, aby přežili.

Nad Norskem se totiž navzájem sestřelí britský a německý pilot a oba skončí v jedné chatě uprostřed nehostinného zimního Norska, ze které, pokud nechtějí umřít, není úniku. Je tak rozehrána hra plná emocí, rozdílných charakterů, a především různého vojenského výcviku.

Kříž cti (Into the White), Akční / Drama / Historický / Válečný, Švédsko / Norsko, 2012, 101 min, Režie: Petter Næss, Hrají: Florian Lukas, David Kross, Lachlan Nieboer, Stig Henrik Hoff, Rupert Grint

video
play-sharp-fill

Scary Movie 5 (Scary Movie 5, trailer)

Pokud vám připadá, že je nějaká série zbytečná a téměř s každým dílem upadá kamsi hlouběji do vod béčkové až céčkové zábavy, pak máte nejspíše na mysli Scary Movie. Parodie na všechny možné horory si pro tentokrát vzala na mušku Paranormal Activity.

Přestože příběh je u podobně laděných filmů tak nějak podružný, neškodí říct alespoň to, že manželská dvojice Dan (pracuje na výzkumu lidoopů) a Jody (baletka) si krátce po příjezdu z porodnice uvědomí, že něco v jejich domě není v pořádku. Nakonec přijdou na to, že za to může démon, který je posedl.

Scary Movie 5 (Scary Movie 5), Komedie, USA, 2013, 85 min, Režie: Malcolm D. Lee, Hrají: Ashley Tisdale, Simon Rex, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Terry Crews

video
play-sharp-fill

Z cizího krev neteče (Identity Thief, recenze)

Sandy Petterson si žil jako v pohádce. Měl skvělou rodinu, nádherný dům, rozjetou kariéru. Pak se ale něco stalo a tím něčím byla zlodějka identit, která nejen že mu vybrakovala kreditku, ale dokonce ho kvůli ní i zavřeli. A to vše jen kvůli tomu, že jeho křestní jméno je oboupohlavní.

Seth Gordon natočil již několik kvalitních snímků, včetně nadprůměrné komedie Šéfové na zabití, ale v tomto případě nejspíše šlápl trochu vedle a kromě nepříliš dobrého příběhu mu nezbyly ani sympatické postavy.

Z cizího krev neteče (Identity Thief), Komedie / Krimi, USA, 2013, 111 min, Režie: Seth Gordon, Hrají: Melissa McCarthy, Jason Bateman, Amanda Peet, Kevin Covais, Andrea Moore

video
play-sharp-fill

Jedlíci aneb Sto kilo lásky

To nejlepší nakonec aneb těžká váha v podobě Tomáše Magnuska je opět na naší filmové scéně. A přichází s opravdu velkým soustem. Film o tom, jak těžké je zvládnout pobyt v sanatoriu pro extrémně obézní, je možná přece jen lepší než pokračování Bastardů.

Do právě otevřeného sanatoria se sjíždějí pacienti s jediným cílem – zhubnout. A tak se pod dohledem asketického primáře pouštějí do nejrůznějších procedur a cvičení, které jim k tomu mají pomoci. Ve filmu se objeví mnoho známých hereckých tváří, třeba pár Veronika Žilková a Martin Stropnický.

Jedlíci aneb Sto kilo lásky, Komedie, Česko, 2013, 108 min, Režie: Tomáš Magnusek, Hrají: Milan Chára, Karel Heřmánek jr., Tomáš Magnusek, Martin Stropnický, Veronika Žilková

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Iron Man 3, Scary Movie 5, Kříž cti a další