Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Gravitace, Rivalové, Metallica, Zázrak a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

3. 10. 2013

První říjnový týden vchází do kin hned sedm filmů. Rozhodně jim vévodí dlouho očekávaný snímek Alfonse Cuaróna Gravitace, kde zazáří Sandra Bullock a George Clooney. Pro milovníky hudby je pak připraven snímek, který je inspirovaný kapelou Metallica.

george-clooney-gravity

George Clooney v novém filmu Alfonse Cuaróna Gravitace. Zdroj: Warner Bros

Gravitace (Gravity)

Alfonso Cuarón po sedmi letech přichází s novým filmových projektem, který se stihl stát legendou ještě před tím, než byl sám uveden. Precizní lékařka Ryan Stone je vyslána na svou první vesmírnou misi společně s veteránem kosmu Mattem Kowalskym, pro kterého se jedná o misi poslední. Ve vesmíru bohužel dojde k havárii a oba musí urychleně opustit svou loď a vydávají se na cestu vstříc smrti.

Samotné herecké obsazování filmu prošlo hned několika změnami. Roli Kowalskyho měla původně připadnout Robertu Downeymu Jr., role lékařky Stone se měla ujmout Angelina Jolie. Snímek měl mít premiéru v loňském roce, premiéra se však posunula kvůli předělání filmu do 3D podoby.

play-sharp-fill

Rivalové (Rush)

Snímek nás přenese do prostředí Formule 1, kde nejde o nic jiného než o rychlost a vítězství. Proti sobě stojí dva rivalové a dvě naprosto rozdílné osobnosti. Na jedné straně je James Hunt jakožto velký plaboy a vášnivý závodník, na straně druhé pak Niki Lauda – poctivý a disciplinovaný jezdec. A ačkoliv jsou si úhlavními soupeři, pojí je silné přátelství. Mistrem světa se ale může stát jen jeden.

Herci i režisér si prošli kvalitní přípravou. Ron Howard se s Laudou několikrát sešel a on sám ho vzal do sídla týmu Ferrari, kde měl možnost se setkat i s jiným hvězdami této stáje. Rivalové jsou již druhou spoluprací režiséra Howarda a scenáristy Petera Morgana, jejich prvním snímkem byl politický Duel Frost/Nixon.

play-sharp-fill

Tohle není Kalifornie (This Ain’t California)

U sportovních snímků ještě zůstaneme. Mladý německý režisér Marten Persiel natočil snímek o mládí v NDR, kdy se parta mladých chlapců rozhodne revoltovat pomocí sportu. A co jiného by mohlo pobuřovat než americký výdobytek – skateboarding. Film sleduje osud hlavních postav od počátku sedmdesátých let až po pád Berlínské zdi.

video
play-sharp-fill

Metallica: Through the Never

Jak si zřejmě většina fanoušků Metallicy při čtení názvu filmu uvědomí – je pojmenován podle jejich známé písně. Ve filmu se setkáváme s mladíkem Tripem (Dane DeHaan), který dostal tajný úkol, a během koncertu této legendární kapely tak musí splnit nebezpečnou misi. Natočení filmu v 3D verzi mu má dodat na živosti, aby si i návštěvníci v kině připadali jako v obří koncertní hale.

Režisér filmu Nimród Antal působí na této scéně již od roku 1994. Mezi jeho významné dílo patří snímek Predátoři.

video
play-sharp-fill

Zataženo, občas trakaře 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 2)

Pokud si ještě vzpomínáte na první díl, tak si možná taky pamatujete, že vynálezce Flint a jeho přátelé museli opustit město. Flint po cestě zjišťuje, že jeho stroj umí vytvářet novou podivuhodnou věc – velké oživlé jídlo, které je často podobné různým zvířátkům nebo tvorům.

Mezi dabéry animovaných postaviček najdeme v původním znění Annu Faris, Neila Patricka Harrise nebo Billa Hardera.

video
play-sharp-fill

Operace podzim (Operação Outono)

Málokdy se do českých kin dostane portugalský snímek. Operace podzim se tak stala vzácnou výjimkou. Snímek s politickým pozadím sleduje případ, kdy byl kvůli spiknutí zavražděn prezidentský kandidát Humberto Delgado tajnou fašistickou policií. Celý děj je inspirován příběhem, který zveřejnil životopisec a vnuk portugalského generála Frederica Rosa Delgada.

video
play-sharp-fill

Zázrak

Do kin míří nový slovenský snímek režiséra Juraje Lhotského, který vypráví o osudu patnáctileté dívky, která byla poslána do nápravného zařízení, zatímco touží užívat si mládí a jeho krás. A tak se rozhodne, že se postaví všem pravidlům a bude žít svůj vysněný příběh.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Gravitace, Rivalové, Metallica, Zázrak a další