Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Futurologický kongres, Krev a pot a další

Jsme za polovinou prázdnin a do kin míří várka filmových premiér. Pro děti si distributoři připravili pokračování Šmoulů, na dospělé v kině směle čeká třeba Lovelace: Pravdivý příběh královny porna nebo Pot a krev s Markem Wahlbergem.

Amanda Seyfried jako Lindy Lovelace. Zdroj: H. C. E.

Amanda Seyfried jako Linda Lovelace. Zdroj: H. C. E.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (Lovelace)

Linda Lovelace byla obyčejná dívka do chvíle, než potkala muže svého života Chucka Traynora (Peter Sarsgaard), který objeví její nesporný erotický talent a rozhodne se tak ze své partnerky udělat královnu porna. Nehledě na její city nebo potřeby. A tak se z obyčejné a věřící dívky stane jedna z největších sexbomb své doby.

Snímek je druhou spoluprací režisérů Roba Epsteina a Jeffreyho Friedmana. Jejich prvním dílem byl snímek Kvílení, kde si básníka Ginsberga zahrál populární James Franco, který se objevuje i ve snímku Lovelace. Více si můžete přečíst v recenzi Petry Štěpánkové.

play-rounded-fill

Krev a pot (Pain and Gain)

Michael Bay, režisér takových filmových trháků jako je Armageddon nebo Transformers, si pro nás připravil akční krimi komedii v hlavní roli s Markem Wahlbergem a Dwaynem Johnsonem. Svalnatec Daniel (Wahlberg) netouží v životě kromě svalů po ničem jiném než po obřím bohatství. A tak se společně s dvěma svými kumpány rozhodne unést jednoho ze svých klientů, který jim bude moct poskytnout vysoké výkupné. To se však nepovede a o zábavu je postaráno.

Je známo, že Mark Wahlberg by pro své filmové role udělal cokoliv. Tentokrát tomu nebylo jinak. Pro Krev a pot během dvou měsíců nabral devět kilo svalové hmoty a budil se ve dvě ráno, aby se mohl pořádně najíst. Co se týče obětí, tak jednu musel podstoupit i sám režisér. Producenti mu totiž na film kývli pouze za podmínky, že se ujme i natáčení čtvrtého pokračování Transformers. Více si můžete přečíst v recenzi Nely Christovové.

video
play-rounded-fill

Futurologický kongres (The Congress)

Herečka Robin Wright má poslední šanci, jak se v životě zviditelnit. Filmové studio naskenuje celé její pocity, tělo i pohyby, a tak bude moct žít ve virtuálním světě již navěky. Když se pak po dvaceti letech vydává na futurologický kongres, aby si prodloužila smlouvu, dostává se do naprosto nového světa, kde si každý může žít svůj největší sen.

Režisér Ari Folman ve svém novém snímku znovu ukázal svou mistrovskou práci a po Valčíku s Bašírem vytvořil snad ještě originálnější film, na který se můžete dívat i po několikáté a stále v něm naleznete něco nového.

video
play-rounded-fill

Šmoulové 2 (The Smurfs 2)

Šmoulové se znovu vydávají do našeho světa, a to z důvodu nejzávažnějšího – musí zachránit Šmoulinku! Ta totiž byla unesena Gargamelem, který touží získat kouzelnou šmoulí esenci, do Paříže. Tam se setkává s tzv. Neplechy, které Gargamel stvořil jako takové své vlastní Šmouly. Nic však nefunguje tak, jak má, a Šmoulinka začíná pochybovat o své vlastní modré identitě. To už nastává čas pro Taťku Šmoulu, Nešiku, Mrzouta a Fešáka, aby Šmoulinku vrátili zpátky do svého světa za pomoci svých pozemských kamarádů.

Ve snímku se znovu setkáme s Neilem Patrickem Harrisem. Dabingu se pak ujala třeba Katy Perry, Christina Ricci nebo Jonathan Winters.

video
play-rounded-fill

Hlas (The Voice)

Snímek Hlas vypráví příběh ženy, která zničehonic začne slyšet hlas, který jí bude napovídat různé věci. Žena neví, odkud přichází nebo co jej vydává, ale rozhodne se jím řídit. Začne se totiž domnívat, že je to hlas Boží.

Tento turecký film z roku 2010 má podle režiséra upozorňovat na problémy moderní doby, jakými je nefungující či neúplná rodina. Celou tuto tematiku pak protkal různými tureckými motivy.

video
play-rounded-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Futurologický kongres, Krev a pot a další