Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Enderova hra, Apokalypsa v Hollywoodu a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

31. 10. 2013

Na dveře kin klepe tento týden hned šest nových snímků. Apokalypsa v Hollywoodu Setha Rogena, která si utahuje z hollywoodských hvězd, existenciální sci-fi Enderova hra, které ukazuje možnou budoucnost Země, nebo Ptačí úlet, snažící se napravit nezvratný osud krocanů.

Asa Butterfield a Harrison Ford ve snímku Enderova hra. Zdroj: Bontonfilm CZ

Asa Butterfield a Harrison Ford ve snímku Enderova hra. Zdroj: Bontonfilm CZ

Enderova hra (Ender’s Game)

Poté, co mimozemské síly zaútočily na Zemi naprosto ničivým způsobem, se lidstvo rozhodne vycvičit své potomky, aby byli schopni odolat a bojovat i s takovou silou, se kterou se při útoku setkali. Talentované děti pak odešlou na orbitální stanici do kosmu, kde z nich má pomocí různých soutěží a simulací vzejít jediný válečník, který bude schopný vést lidstvo v případě útoku. Tímto vůdcem se stane Ender (Asa Butterfield) díky svým empatickým a zároveň strategickým schopnostem. Povede se mu zachránit jeho skomírající domovskou planetu?

Scénář Gavina Hooda, který se ujal i režie, vznikl na motivy knih spisovatele Orsona Scotta Carda Enderova hra a Enderův stín. Některé záběry filmu byly zhotoveny v reálným prostorách NASA a mnohé technologie objevující se ve filmu byly diskutovány se zaměstnanci této organizace.

video

Apokalypsa v Hollywoodu (This Is the End)

Dlouho očekávaná komedie, kde všichni hlavní protagonisté (James Franco, Jason Segel, Seth Rogen a další) ztvárňují sami sebe, nás přenáší na pravou hollywoodskou house party. Zábava je však rychle přerušena – na L. A. zaútočí neznámé síly a nastává apokalypsa, před kterou se všichni snaží schovat právě v domě, kde se party koná.

Snímek zrežírovaný Sethem Rogenem a Evanem Goldbergem měl ze začátku mírné finanční problémy, a tak herci přistoupili na snížení svého honoráře ve prospěch tvorby filmu. Původně se ve filmu mělo objevit ještě více známých tváří, například Mila Kunis nebo Cameron Diaz.

video

Velká nádhera (La Grande bellezza)

Komediální drama nás přenese do prostředí římské smetánky, jejímiž členy se staneme prostřednictvím hlavního hrdiny – spisovatele a novináře Jepa, kterému v životě nezbývá už nic jiného než sklenka ginu s tonikem. A na pozadí toho všeho Řím, věčné město.

Velká nádhera je po road movie Tady to musí být dalším režijním a scenáristickým počinem Paola Sorrentina. Čeští diváci mohli snímek vidět už na filmovém festivalu v Karlových Varech, kde patřil podle mnohých fanoušků mezi nejlepší promítané filmy.

video

Žena v kleci (Kvinden i buret)

Poté, co se komisař Carl Mørck stane svědkem zabití svého kolegy, je přeložen na oddělení nedořešených případů. Ačkoliv si mnozí od jeho odsunu slibují hlavně klid, stane se pravý opak. Komisař se začne zajímat o pět let starý případ političky, která zmizela během plavby na trajektu. Jediný svědek únosu, který je ve spisech kvalifikovaný jako sebevražda, je její mentálně postižený bratr, jenž byl ukryt v podpalubí. Mørck se tak pomalu dostává blíž a blíž smutné pravdě o stavu skandinávské spravedlnosti a hlavně má konečně tu čest s pravou severskou mafií.

Autorem scénáře k dánskému snímku Žena v kleci je Nikolaj Arcel, který napsal i filmovou adaptaci slavného bestselleru Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy.

video

Ptačí úlet (Free Birds)

Animovaný snímek Ptačí úlet od tvůrců dnes již legendárního Shreka sleduje touhu dvou krocanů zabránit jejich rychlému a očekávanému vymření. Přichystají si proto plán, kdy budou muset ukradnout stroj času vlastněný vládou a vrátit se až do sedmnáctého století, kde chtějí změnit tradici a odstranit krocany ze slavnostní tabule na Den díkůvzdání.

video

Hoteliér

Snímek Josefa Abrháma ml. podává jasnou zprávu o stavu českého divadla a umění obecně. Prostřednictvím záběrů, které sledují zkoušení divadelní hry, nám nabízí velmi intimní pohled do života nejen samotných herců, ale i divadelního života jako takového. V Hoteliérovi se objeví takové herecké legendy jako Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Pavel Landovský nebo Jan Kačer.

video

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Enderova hra, Apokalypsa v Hollywoodu a další