Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Donšajni, Hra na hraně, Útěk, Bernie a další

Monika Zavřelová

Monika Zavřelová

27. 9. 2013

Tento čtvrtek do kin míří hned dva dlouho očekávané snímky. Prvním z nich je Hra na hraně s Benem Affleckem a Justinem Timberlakem v hlavních rolích, tím druhým pak nový film Jiřího Menzela Donšajni.

donsajni

Donšajni

Po sedmi letech Jiří Menzel přichází s novým snímkem. Tentokrát se jedná o komedii, která diváka zavede do zákulisí opery. Menzel divákovi bez servítek ukáže tento naoko velkolepý svět a všechna jeho úskalí. V hlavních rolích se objeví Jan Hartl, Libuše Šafránková nebo Martin Huba.

Původní název filmu měl být Sukničkáři, po úvaze se však Menzel rozhodl pro název Donšajni. Předchozí pojmenování mu přišlo pro tento film až příliš vulgární.

video
play-rounded-fill

Hra na hraně

Po Obhájci Brad Furman natočil další krimi-drama, tentokrát s názvem Hra na hraně. Když student Richie (Justin Timberlake) zjistí, že byl při falešné on-line hře neprávem okraden, odletí do Kostariky, kde sídlí Ivan Block (Ben Affleck), jenž má nad těmito hrami tu nejvyšší moc a chystá se jej obvinit.

Block mu však za příslib mlčení nabídne nesmírné bohatství, a navíc jej seznámí se svou atraktivní ženou Rebeccou (Gemma Artenton). Richie si začne užívat zhýčkaného života a jeho původní plán se pomalu hatí. Pak ale přijdou pochyby a Richie se ocitne v téměř bezvýchodné situaci.

Útěk

Norský snímek z roku 2012 vypráví příběh o dívce, která se poté, co jí vyvraždí celou rodinu, ocitne v rukou tajné zločinecké organizace. Když pak zjistí, že by ji mohl čekat osud horší než smrt, rozhodne se pro útěk společně se svou mladší přítelkyní.

Na pozadí filmu probíhá ještě jeden příběh, kdy svět ohrožuje už deset let mor a celá Země se proměnila v jednu homogenní nehostinnou krajinu.

Bernie

Dva roky po svém uvedení budou moct i čeští diváci zhlédnout snímek Richarda Linklatera s Jackem Blackem a Matthewem MacConaugheym v hlavních rolích. Bernie je obyvatel malého texaského města, kterého má každý rád. Pravidelně navštěvuje kostel i jeho sbor, vyučuje ve víkendové škole a je ochotný všem pomoci.

Když jej pak o pomoc požádá bohatá vdova Marjorie, Bernie samozřejmě neodmítne. Postupem času se stane jejím dobrým přítelem i asistentem. Když však Bernie začne spravovat její účty, Marjorie náhle zmizí a obyvatelé zjišťují, že Bernie byl obviněn z její vraždy.

Omar

Izraelský film Omar pojednává o stejnojmenném hrdinovi, který se nemůže kvůli jedné jediné tlusté zdi setkat se svou láskou. Ta dělí jejich světy a také území Palestiny. Po atentátu na jednoho z izraelských vojáků je obviněn a dán do vazby. Omar čelí podezření ze zrady.

Omarovy přání a touhy jsou tak roděleny na dva tábory, které proti sobě tvrdě bojují. Nebude to však trvat dloho a divák zjistí, že všechno co dělal, dělal pro svou pravou lásku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Donšajni, Hra na hraně, Útěk, Bernie a další