×
TOPZINE.cz

Nové filmy v kinech: Don Jon, Carrie, Plán útěku, Turbo a další

FOTO: Joseph Godron-Levitt Scarlett Johansson Don Jon

Hned šesti filmy obdaří tento týden čeští filmoví distributoři kina. Pro milovníky hororů je připraven snímek Carrie o šikanované dívce, která se rozhodne použít své temné síly proti ostatním. Fanoušky poněkud mírnější kinematografie určitě neurazí snímek Josepha Gordon-Levitta Don Jon.

FOTO: Scarlett Johansson ve filmu Don Jon
Scarlett Johansson ve snímku Don Jon. Zdroj: Blue Sky Film

Carrie

Vychovávána nábožensky zfanatizovanou matkou, nemá dívka Carrie příliš příjemné dětství. Ke všemu je ještě každodenním terčem posměchu a ponižování ve škole. Když pak jednoho dne objeví své telekinetické schopnosti, rozhodne se je použít proti těm, kteří ji pravidelně ubližují. Rozběhne se tak peklo, kdy nikdo neví, jestli bude žít dál, či ne.

Jedná se o první snímek režisérky Kimberly Peirce, který má hororový nádech. V minulosti Peirce spolupracovala třeba na seriálu L Word. Film Carrie vznikl na základě knihy jednoho z nejpopulárnějších spisovatelů naší doby Stephena Kinga.

video

Don Jon

Mladý muž Jon Martello je typickým prototypem mladíka svého věku. V životě vidí jen pár věcí – ženy, auta, peníze a porno. Jeho kamarádi mu říkají Don Jon, protože mu žádná žena neodolá a z baru si tak každou noc vodí nějakou tu návštěvu. Když ale pak jednoho dne odjede za větším sexuálním dobrodružstvím, začne se jeho život velmi rychle měnit. Pozná totiž dvě rozdílné ženy, které jej donutí zamyslet se nad svým životem.

Kromě toho, že se Joseph Gordon-Levitt ujal hlavní role, zastával na place další dvě profese – scenáristu a režiséra. Navazuje tak například na činnost Jamese Franca nebo Bena Afflecka, kteří se také rozhodli ukázat Hollywoodu svou vlastní filmovou tvorbu.

video

Plán útěku (Escape Plan)

Odborník přes infrastrukturu věznic Ray Breslin (Sylvester Stallone) se nechává pravidelně uvěznit, aby mohl odhalovat nedokonalosti a chyby v systému zabezpečení těchto zařízení. Problém nastane ve chvíli, kdy jej zavřou do věznice, která funguje přesně na zákonitostech, které popsal ve své knize. Chytá se tak do své vlastní pasti. Postupem času si najde parťáka Emila Rottmayera (Arnold Schwarzenegger) a společně s ním se bude snažit o útěk. Je ale vůbec možný?

O spolupráci Stallonea a Schwarzeneggera se mluví už od osmdesátých let, došlo k ní ale až v roce 2010 snímkem Expendables. Plán útěku je pak jejich třetí spoluprací. Natáčení nebylo pro Stallonea vůbec jednoduché, během něj mu zemřel syn na infarkt a zároveň utrpěl velmi nepříjemné zranění nohy.

video

Tanec mezi střepinami

Slovenský režisér Marek Ťapák natočil velmi netypický hudebně-taneční snímek. Zároveň ale navazuje na slovenskou tradici filmů právě tohoto žánru. Příběh filmu se skládá z mnoha obrazů – střepin vzpomínek hlavního hrdiny, které se pomocí tance derou na filmová plátna. Film se tak stává zajímavou koláží vzpomínek, pocitů a jejich vyjádření pomocí tance.

Natáčení se zúčastnili jen dva profesionální herci – Marek Ťapák a Anna Javorková. Další účinkující jsou tanečníci ze skupiny SĽUK. Snímek je věnován otci Marka Ťapáka, Martinu Ťapákovi, k jeho osmdesátým narozeninám.

video

Rozbitý svět (Broken)

Nový britský snímek vypráví příběh jedenáctileté dívky Skunk, která kromě toho, že se musí vyrovnat s cukrovkou, prožívá relativně běžné dětství. Všechno se ale radikálně změní ve chvíli, kdy její soused Oswald surově zmlátí mentálně retardovaného mladíka Rickyho, který byl křivě obviněn ze sexuálního obtěžování. Skunk nalezne v Rickym výborného a věrného přítele, to ještě ale netuší, že právě tímto přátelským poutem rozpoutá emocionální bouři nejen v sobě, ale také v celém sousedství.

Rozbitý svět, debut režiséra Rufuse Norrise, je nositelem ocenění BIFA za nejlepší britský nezávislý film roku a Rory Kinnear získal ocenění za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli za bezchybné ztvárnění ovdovělého otce.

video

Turbo

Turbo je šnek, který odmala trénuje, aby byl rychlejší, a jeho snem je možnost pohybovat se mnohem rychleji, než běžný hlemýžď dokáže. Jednoho dne tak odejde od své pomalé rodiny a vydá se do světa.

Když se střetne s motorem sportovního auta, změní se jeho molekulární složení a ihned se stane nejrychlejším šnekem, který si to brázdí ulicemi Los Angeles. Chvíli bude dokonce soupeřit ve stáji Tita – majitele stánku s občerstvením – a bude se účastnit jím pořádaných závodů. Brzy však zjistí, že chce ještě víc, a zamíří na nejprestižnější závod světa Indy 500, kde budou jeho protivníky tvořit nadupaná sportovní auta.

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..