Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové DVD a Blu-ray: Mr. Bean, Toy Story 3, Moulin Rouge a další

Jiří Hannich

Jiří Hannich

26. 10. 2010

Máte-li rádi animáky z dílny studia Pixar, pak vám jistě nemohlo uniknout, že dva filmy tohoto ražení – Toy Story 3 a Doba ledová 3 – se během příštích dní chystají na pulty obchodů a do regálů videopůjčoven. Nejde však jen o roztomilé postavičky, vycizelované v počítačových programech, co stojí za povšimnutí. Pořídit si můžete i speciální kufřík s příběhy pana Beana nebo sexy muzikál Moulin Rouge s mnoha bonusy. Topzine.cz vám přináší tipy na nejzajímavější filmy, které v příštím týdnu vycházejí na DVD a Blu-ray.

Chutná?, Zdroj: distributor filmu

Mr. Bean

Ztřeštěného popletu pana Beana asi nemusíme nijak zvlášť představovat. Scénky, kdy se vrací zpátky do školy, kdy se snaží neusnout v kostele nebo jak se převléká na pláži do plavek, jsou dnes již legendární. Všechny tyto příběhy můžete mít na čtyřech remasterovaných discích. K tomu jsou navíc k dispozici dva celovečerní filmy – Mr. Bean: Největší filmová katastrofa a Prázdniny pana Beana. Celý set dostanete zabalený ve speciálním kufříku a ještě s plyšovým medvídkem, s nímž si pan Bean tak rád hraje.

Žánr: Komedie/Rodinný

Hrají: Rowan Atkinson

Zvuk: anglický, český (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén, vynechané scény

Toy Story 3

Andy se chystá odjet na vysokou školu. Buzz, Woody a ostatní hračky tak nevědí, co s nimi bude dál. Shodou náhod se dostanou do Sluneční školky, kde se seznámí s dalšími hračkami (plastovými i plyšovými) a zažijí nová dobrodružství. Kromě snímku samotného, jenž si drží úroveň předchozích dílů, budete mít možnost zhlédnout krátkometrážní film Den a noc a mnohé další bonusy.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Komedie

Stopáž: 103 minuty

Režie: Lee Unkrich

Hrají (v původním znění): Tom Hanks, Joan Cusack, Woody Allen aj.

Zvuk: český, slovenský, anglický (Dolby Digital 5.1 a DTS 7.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Záznamy z misí Buzze Rakeťáka, krátký film Den a noc, Cesty ke studiu Pixar, 3 historky ze studia

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Další putování známé party – mamuta Mannyho, lenochoda Sida, šavlozubého tygra Diega, těhotné mamutice Ellie (ta už si nemyslí, že je vačice) i oříškem posedlého veverčáka Scratta. Tentokrát objevují svět dinosaurů, přičemž jedna z rodu T-Rex má se Sidem nevyřízené účty. Kromě klasických DVD a Blu-ray vycházejí také nosiče ve formátu 3D! Animovaní hrdinové, oblíbení u dětí i dospělých, se tak zhmotní přímo ve vašem obýváku.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Komedie

Stopáž: 92 minut

Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier

Hrají (v původním znění): John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Chris Wedge, Denis Leary aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: film o filmu, komentář tvůrců, Buckův průvodce jak přežít, Buck: od skici k lasici, Evoluční expedice, vynechané scény, storybook, videoklip Walk The Dinosaur

Velká láska v Moulin Rouge

Moulin Rouge

Krásná Nicole Kidman exceluje v roli kurtizány z nočního podniku Moulin Rouge, kde se schází společenská smetánka. Dvoří se jí kdekdo, včetně movitého a mocného maharádži, ona se ale zamiluje do chudého spisovatele v podání Ewana McGregora. Moulin Rouge je muzikál plný chytlavých songů a tanečních scén, oplývajících pestrobarevností a radostí ze života. Jde o strhující lovestory na hranici stylistického kýče a vizuální geniality.

Žánr: Muzikál/Drama/Romantický

Stopáž: 123 minut

Režie: Baz Luhrmann

Hrají: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jacek Koman aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: komentář tvůrců, film o filmu, rozhovory, záběry z natáčení, alternativní úvod

Romeo a Julie

Příběh klasický, jen to časové zařazení je jiné. Stejně jako v Moulin Rouge se režisér Baz Luhrmann pokusil o velice odvážnou věc: zde konkrétně zasadil nesmrtelný příběh veliké lásky, která vznikla a ještě zesílila navzdory válce dvou nesmiřitelných rodů, do moderní doby. Na tom, že mu tento záměr vyšel, se shoduje jak odborná kritika, tak i mnoho filmových fanoušků. Snímek navíc představoval kariérní výtah pro Leonarda DiCapria a Claire Danes, kteří ztvárnili ústřední milostnou dvojici. Claire si publikum podmanila svou okouzlující křehkostí, Leonardo se stal idolem mnoha dívek a nedlouho poté získal hlavní roli v oscarovém Titanicu.

Žánr: Drama/Romantický/Akční

Stopáž: 120 minut

Režie: Baz Luhrmann

Hrají: Leonardo DiCaprio, Claire Danes, Zak Orth, John Leguizamo aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: komentář tvůrců, galerie filmařů a herců, rozhovory s herci, fotografie z natáčení

Dále vychází: Austrálie, Rusalka, Mučedníci, Černý blesk, Repo Men, Poldové aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové DVD a Blu-ray: Mr. Bean, Toy Story 3, Moulin Rouge a další