Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové CD Pet Shop Boys? To není ledajaké album, ale pekelně šunkové Pandemonium

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

28. 4. 2010

pet shop boys gb-eng hatsPet Shop Boys vydali desku z živého koncertu v Londýně a přidali i DVD, abychom se cítili jako v centru dění. Dvojka z Anglie je stále tím, čím bývala, jen použila trochu toho moderního hudebního koření do svých skladeb a stojí to za to.

Pet Shop Boys, Zdroj:archiv

Pet Shop Boys, Zdroj:archiv

Kdo čekal pouze odzpívané věcičky, kterými se Pet Shop Boys proslavili, bude asi příjemně překvapen. Kluci sice zahráli v Londýně svoje největší fláky, ale jdou s dobou. Podkreslili je potřebnými tóny tak, aby se líbily jak dříve narozeným, tak i mladší generaci.

Neil Tennant a Chris Lowe se zdáli být dávno odepisovaným zbožím při inventuře v hudební branži. A jak vidno, opak je pravdou. Pandemonium je pravým příkladem rčení, že dvakráte nevstoupíte do téže řeky. Z malého potůčku jejich skladeb se přes říčku typu Litavka stala rázem Amazonka.

I wanna hear you sing!

Známé kousky jako New York City Boy, Always on my mind a v neposlední řadě Go west dostaly nový kabát. A náležitě jim sluší. Právě posledně jmenovaná Go west je opravdu parádní. Nástup jako od Safri Duo a do toho něžňoučký hlásek Neila Tennanta, to je prapodivně vynikající kombinace.

„I wanna hear you sing London!“ zakřičí v jednu chvíli Neil a najednou se rozezní hlasivky snad všem přítomným na koncertě při písničce Se a vida é. A majitel tohoto alba si jistě moc rád zajódluje s nimi.

Pandemonium se povedlo nad očekávání. Asi tak, jako když jde člověk k řezníkovi pro gothaj v akci a dostane, příjemně překvapen, tu nejlepší šunku. Pochutná si. Stejně jako v případě Pet Shop Boys.

Album si můžete koupit za 425 korun zde.

Pet Shop Boys – Pandemonium

Vydáno: 2010

Celkový čas: 97:00 + extra

Skladby: More than a dream, Did you see me coming?, Pandemonium/Can you forgive her?, Love etc., Go west, Two divided by zero, Why don’t we live together?, New York City boy, Always on my mind, Closer to Heaven, Do I have to?, King’s Cross, Suburbia, Se a vida é, It’s a sin, Being boring, West End girls

Vydalo: Emi Records Ltd.

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové CD Pet Shop Boys? To není ledajaké album, ale pekelně šunkové Pandemonium