Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové animované filmy v roce 2015: Pobaví Mimoňové i mimozemšťani

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

12. 2. 2015

Animované snímky patří už několik let mezi nejoblíbenější žánry nejen u dětí, ale i u dospělých. Letošní rok přinese do kin animovanou zábavu ve společnosti Mimoňů, strašidelných kreatur nebo bláznivých mimozemšťanů.

Velká šestka

Příběhy plné hrdinů podle komiksových předloh z dílny studia Marvel nejsou žádná novinka. Ale co když jsou animované? Jedním takovým je i Velká šestka, nový akční animák, který stojí za diváckou pozornost.

Hiro Hamada je mladý talentovaný konstruktér robotů. Spolu s partou přátel se vlivem špatných okolností ocitne v centru nebezpečí. Hiro se ve snaze vyřešit nastalou situaci a pomstít smrt svého bratra obrátí na svého robotického přítele Baymaxe a s jeho pomocí přetvoří své kamarády v superhrdiny odhodlané podílet se na vítězství dobra nad zlem.

Datum premiéry: 22. ledna

FOTO: Velka sestka

Zdroj: Falcon

Hotel Transylvánie 2

Pokračování animovaných filmů vzniká rok od roku víc. Z letošní nabídky jsme vybrali druhý díl děsivého Hotelu Transylvánie, který vstoupí do kin stylově během potemnělého podzimu.

První snímek představil známou postavu Drákuly, ovšem v nezvyklé roli – jakožto vlastníka luxusního hotelu, v němž bydlí všelijaká monstra od Mumie, přes Frankensteina až po zombíky. Ti všichni se vrátí i ve druhém díle, aby divákům znovu naservírovali několikachodové menu plné originality, vtipu i napětí.

Datum premiéry: 24. září

FOTO: Hotel Transylvanie 2

Zdroj: Falcon

Mimoňové

Své fanoušky si žluté potvůrky našly už v roce 2010, kdy do kin vstoupil první Já, padouch. V pokračování dostali Mimoňové ještě větší prostor a jejich obliba rostla. Letošní rok konečně přinese na plátna kin jejich vlastní dobrodružství.

Mimoňové existují už od prvopočátků světa, diváci je tak uvidí ve společnosti dinosaurů, starověkých Egypťanů i Napoleona. Jejich posláním je sloužit padouchům, takže když o toho svého přijdou a stráví několik let v izolaci na Antarktidě, rozhodnou se najít si nového páníčka. Hledat ho se vydávají na světové shromáždění padouchů. Vybere si je nějaký zloduch do svých služeb?

Datum premiéry: 25. června

FOTO: Mimonove

Zdroj: CinemArt

Konečně doma

Někdy nejsou dějové linie filmů tím nejdůležitějším. Jako v případě, kdy hlavní postavu animovaného mimozemšťana mluví Jim Parsons. A jako bonus mu v roli odvážné dívky sekunduje Rihanna.

Mimozemšťan Oh zrovna neoplývá šikovností a to ho jednou přivede do svízelné situace, kdy je nucen opustit své druhy. Přesouvá se proto na planetu Zemi, kde se setkává s dívkou Tipy. Přes úvodní peripetie nakonec spojí své síly a stávají se přáteli. Oh tak záhy pochopí, že dělat chyby a být odlišný je vlastně naprosto v pořádku.

Datum premiéry: 26. března

FOTO: Konecne doma

Zdroj: CinemArt

Malý princ

Animované filmy nemusí být nezbytně zdrojem nenáročné zábavy. Třeba když se Hollywood rozhodne zpracovat jednu z nejoblíbenějších knih historie a udělat z Malého prince filmový trhák.

Příběh Malého prince není třeba dlouze představovat. Kniha Antoina de Saint-Exupéryho skrze hlavní postavu poznává svět, poodhaluje příběhy jednotlivých postav a vysílá do světa nabytá moudra. Kniha je plná inspirativních myšlenek a metafor, nabízí se proto otázka, zda se filmařům podaří zachovat alespoň část kouzla Malého prince i ve filmovém zpracování.

Datum premiéry: 3. prosince

Zdroj: youtube.com

Zdroj: youtube.com

V hlavě

Po dvou letech přichází studio Pixar s další novinkou. Z univerzity plné příšerek se děj přesouvá do netradičních lokací – přímo do lidské hlavy.

Riley je klasická puberťačka se zvýšeným přídělem rozporuplných emocí. Ty všechny žijí uvnitř její mysli, v takzvaném Řídícím centru. Odtud kontrolují její jednání a pomáhají jí vypořádat se s každodenní realitou a lidmi, které má Riley kolem sebe. Jenže mohou vůbec Radost, Strach, Hněv, Znechucení a Smutek žít pohromadě v jedné místnosti? A mohou se někdy na něčem shodnout?

Datum premiéry: 18. června

FOTO: V hlave

Zdroj: Falcon

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové animované filmy v roce 2015: Pobaví Mimoňové i mimozemšťani