Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové animované filmy v roce 2014. Těšte se na draky i příběh z lega

Rok 2014 bude bohatý na dlouho očekávané filmy. I v animovaném žánru je se na co těšit. Vybrali jsme 5 animovaných filmů, které letos vstoupí do českých kin a které by měly stát za to.

FOTO: Dobrodruzstvi pana Peabodyho a Shermana

Jeden z letošních animáků se v rámci cestování časem podívá i do starověkého Egypta. Zdroj: CinemArt

Jak vycvičit draka 2

Od prvního dílu uběhlo pět let a oblíbení hrdinové jsou zpět. Škyťák už dávno není nešikovné ucho, ale vyrostl z něj pohledný mladík. Právě díky němu přestali Vikingové bojovat s draky a přijali je jako součást svých životů. Když ale Škyťák s Bezzubkou objeví nové místo a s ním i tajemného Dračího jezdce, je jisté, že nikdo není v bezpečí a že čeká všechny velké dobrodružství.

První film slavil po svém uvedení v roce 2010 velký úspěch u diváků i kritiky. Získal také dvě nominace na Oscara a jednu na Zlatý glóbus, ve všech případech ho ale porazil třetí Příběh hraček.

Datum premiéry: 19. června

video
play-sharp-fill

Lego příběh

Lego už dávno není jen obyčejná stavebnice pro děti, pokud jí kdy vůbec bylo. K videohrám, počítačovým programům i stolním hrám letos do Lego rodiny přibude celovečerní hollywoodský film. Podle ukázek v něm nebude nouze o humor a narážky na jiné filmy. Mezi postavami se objeví mimo jiné Batman, Superman a Abraham Lincoln.

Snímek se může pochlubit skvělým dabingem, své hlasy mu propůjčili Morgan Freeman, Channing Tatum nebo Will Ferrell. Na režii spolupracovala dvojice Phil Lord a Chris Miller, která má už na kontě Zataženo, občas trakaře a 21 Jump street.

Datum premiéry: 6. února

video
play-sharp-fill

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Hlavními postavami filmu od studia Dreamworks jsou kluk Sherman a jeho adoptivní psí táta Peabody. Když chce malý uličník udělat dojem na svou kamarádku Penny, nerespektuje otcovo upozornění a ukáže jí stroj času. A protože ho chce Penny vyzkoušet, vydávají se na výlet napříč staletími. Jejich cesta se však neobejde bez komplikací a dvojice bude potřebovat Peabodyho pomoc.

Trojice se při svých cestách historií zastaví u mnoha důležitých mezníků. Bude například přítomna při vytváření portrétu Mony Lisy, zúčastní se trojské války a potká mumie i Alberta Einsteina. Snímek zrežíroval Rob Minkoff, jehož nejúspěšnějším filmem je oscarový Lví král.

Datum premiéry: 6. března

 

video
play-sharp-fill

Zvonilka a piráti

Nejen nejmenší děti potěší disneyovská pohádka plná víl. Zvonilka se v kinech ukázala už před dvěma lety a další dobrodružství ji čeká letos v březnu, tentokrát s piráty. V příběhu se totiž objeví víla Zarina a ukradne ostatním vílám kouzelný prášek, bez něhož nemohou létat. Prášek je proto potřeba získat zpět a cesta víly zavede právě na pirátskou loď.

Mezi pirátskou bandou nebude chybět ani legendární kapitán Hook. Ten v původním znění promluví hlasem Toma Hiddlestona, známého v poslední době hlavně jako padoucha Lokiho z marvelovských filmů.

Datum premiéry: 20. března

video
play-sharp-fill

Velká oříšková loupež

Nenechte se zmást, tenhle film nevypráví příběh krysoveverky Scrata z Doby ledové a její honby za žaludy. Téma je ale dost podobné. Veverčák Surly a krysák Buddy totiž před blížící se zimou přemýšlejí, jak si nastřádají zásoby. A protože zimu nějak přežít musí, rozhodnou se vyloupit obchod s oříšky a získat tak dostatek potravy pro všechna zvířata v parku. Nebude to ale vůbec snadný úkol.

Snímku předcházel krátkometrážní film Surly Squirrel od téhož režiséra. V celovečerním filmu zazní hlasy některých známých hereckých hvězd. Například postavu mývala namluvil Liam Neeson, jednu z veverek zase Katherine Heigl.

Datum premiéry: 27. února

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
3,5
Právě čtete

Nové animované filmy v roce 2014. Těšte se na draky i příběh z lega