Nové album The Beatles? Nic nemožného, vyjde v listopadu

The Beatles jsou více než čtyřicet let minulostí a dnes se pomalu, ale jistě přesouvají spíše do učebnic dějepisu. Přesto jim letos vyjde nové album, a nepůjde jen o vykrádání notoricky známých hitů.

FOTO: The Beatles
The Beatles se vracejí, aspoň na novém živáku. | Zdroj: archiv

Dne 11. listopadu se v obchodech objeví dvojité album s názvem On Air – Live At The BBC Volume 2. Jak název napovídá, jedná se o živý záznam a obsahuje na čtyřicet tracků. Dílem jde o dobře známé songy v méně obvyklém aranžmá, z velké části ovšem o písně, které nebyly nikdy zveřejněny.

Jsou to především coververze dobových populárních interpretů, mimo jiné Raye Charlese nebo Chucka Berryho, které Beatles hráli na začátku kariéry. Ze známých hitů se v tracklistu objeví třeba Twist and Shout, And I Love Her nebo I Saw Her Standing There.

Prostor dostalo i mluvené slovo

Kromě hudby byly na album zařazeny i krátké mluvené pasáže, v nichž John, Paul, Ringo a George popisují, jak jednotlivé songy vznikly, nebo komentují nahrávání.

Album navazuje na jinou kompilaci nazvanou Live At The BBC, vydanou v roce 1994. Lze si ho pořídit tradičně na CD či stáhnout v digitální podobě. Pro fajnšmekry bude k dispozici i na vinylu, přičemž zabere čtyři desky a dostanete k němu ještě padesátistránkovou brožuru.

Nové album The Beatles? Nic nemožného, vyjde v listopadu
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*