Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album pokřtí Sofa Surfers na koncertě v Praze

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

9. 3. 2010

sofa-surfers-03Dlouho očekávanou desku Blindside představí vídeňská skupina pohybující se v žánrech trip-hop, acid jazz a dub. Kapela si křest své novinky užije v Paláci Akropolis 26. března.

Sofa Surfers po dlouhé odmlce uvedou nové alvum, Zdroj: Oficiální foto kapely

Sofa Surfers po dlouhé odmlce uvedou nové album, Zdroj: archiv

Partička z Rakouska začala hrát před více než deseti lety a už jejich singl Sofa Rockers uvítala tehdejší domácí scéna velice pozitivně. Debutové album Transit se pak dostalo i k zahraničním posluchačům a druhá deska přinesla do elektronické hudby nový vítr. S tím vším by kapela pravděpodobně měla své fanoušky, avšak o velké slávě by si mohla jen nechat zdát. Jenže to se nestalo. Kluci přišli s originální kombinací hudby a vizuálních efektů a se svou show v roce 1998 vystoupili na alternativních hudebních cenách Eurobash v Londýně a jejich koncert přenášela BBC.

Kromě toho, že songy kapely použilo do svých remixů několik uznávaných DJů jako třeba britsko-jamajský DJ Mad Professor, byla kapela rovněž uznávána v oblasti tvorby vlastních remixů. Svoje nahrávky jim poskytli třeba Femi Kutti, Roy Ayers či Ennio Moricone. V následujícím vývoji se skupina vždy snaží o vytváření jedinečného celku zvuků a obrazů, na čemž si dávají záležet doposud. Úspěšné období završili dlouhým turné a koncertováním na festivalech elektronické a experimentální hudby a poté se na chvíli jednotliví členové začali věnovat vlastní dráze.

Exkluzivní návrat s Červeným albem

Na podzim roku 2005 se kapela znovu společně vrací s deskou Sofa Surfers, které je známé jako Červené album. I tentokrát zůstávají věrni svému stylu a stále se zaměřují na hloubku songů. „Hledali jsme sound natolik silný, že ho nemusíme maskovat žádnými efekty,“ sami okomentovali svou novinku. Červené album vyniká svým nesmlouvavým postojem proti veškerým definicím, obsahuje jednoduché ale působivé momenty kytary opřené o základy basovky a bicích a podpořené hostujícím zpěvákem, tanečníkem a choreografem Mani Obeyou z New Yorku.

Na nové album kapela rozhodně nespěchala, a tak se máme na co těšit. Hudebně-obrazový skvost v podání Sofa Surfers spojený s křtem desky Blindside uvidí 26. března Palác Akropolis.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album pokřtí Sofa Surfers na koncertě v Praze