Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album Jakoba Dylana? Vytáhnout zaprášené jezdecké boty, osedlat koně a hurá na poslech

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

25. 6. 2010

Koně sem, krávy tam, country kam se podívám. Grammy oceněný Jakob Dylan, čtyřicetiletý rodák z New Yorku, člen skupiny The Wallflowers, vydal druhé sólové album s názvem Women + Country, kde si pohrává s harmonií strun své kytary.

Jakob Dylan - Woman + Country, Zdroj: archiv

Mnohdy odepisovaný styl hudby se vrací. V americkém kabátě a s celosvětově známými rytmy. Kdo by country neznal alespoň od táboráku? Jenže Jakob Dylan nikomu nic neříkal. Jeho prazvláštně medový hlas a vynikající hra na kytaru. Doposud.

Deska Women + Country je každopádně citlivě nastavená pro širokou škálu posluchačů. Hned první skladba Nothing but the whole wide world je dosti povedená. A ve stejném duchu se nese celé CD.

S každým dalším poslechem této desky se odkrývají nové a nové rozměry Dylanovy muziky. Jakkoli by se country mohlo zdát někomu ospalé, tady je tomu úplně jinak.

Country Jakoba Dylana je ale trochu více společenské. Podobnost s valčíkem nebo tangem není jistě jen náhodná. Leckterá zábava by se za Jakoba Dylana nemusela stydět. Jenže zábav, jakožto i posluchačů podobné hudby, ubývá, takže je otázkou, jak daleko to Jakob Dylan může dotáhnout. Jestli jen k ohníčku, na zábavu, nebo někam dál?

To vše dohromady prozrazuje, že Jakob Dylan není rozhodně návratem do minulosti. Milovníci country zaplesají, ostatní se budou divit.

Jakob Dylan – Women + Country

Vydáno: 6. dubna 2010
Celkový čas: 43:45
Skladby: Nothing but the whole wide world, Down on our own shield, Lend a hand, We don’t live here anymore, everybody’s hurting, Yonder come the blues, Holy rollers for love, truth for a truth, They’ve trapped us boys, Smile when you call me that, Standing eight count
Vydalo: Sony Music, Columbia Records

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album Jakoba Dylana? Vytáhnout zaprášené jezdecké boty, osedlat koně a hurá na poslech