Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album Foo Fighters se začíná rýsovat, zaskočil fanoušky Dave Grohl

Redakce

Redakce

26. 2. 2013

FOTO: Foo FightersVelmi překvapivé sdělení připravil ve čtvrtek 21. února Dave Grohl svým fanouškům. Po loňském ohlášení tvůrčí pauzy oznámil, že ještě tento týden začne kapela nahrávat nové studiové album. Co je k tomu vedlo?

FOTO: Foo Fighters

Foo Fighters, Zdroj: foofighters.com

„Máme velké, opravdu úžasné plány pro příští album a jsem z toho nadšený! Začnem na tom pracovat, jakmile tady dokončíme všechno ostatní,“ řekl Grohl. „Víme přesně, co nachystáme na příště, a máme připravenou hudbu,“ dodal. Zdá se tedy, že Foo Fighters jsou téměř připraveni začít nahrávat.

Kapela může působit lehce schizofrenním dojmem. Uběhlo totiž jen několik měsíců od chvíle, kdy prohlásili, že si dají delší tvůrčí pauzu. Ještě vloni navíc vydali poslední desku Wasting Light. Dnes to vypadá, že se za chvíli dočkáme dalšího počinu. Otázkou stále zůstává, kdy se tak stane a jak se nová deska bude jmenovat.

Raději bez závazků

S termínem vydání je frontman kapely Dave Grohl trochu ostýchavější. „Když teď řeknu konkrétní datum, zavážu se tu desku do toho termínu opravdu udělat.“ Nezbývá než doufat, že to bude brzy.

Americká rocková kapela Foo Fighters vznikla v roce 1995, založili ji Dave Grohl, Nate Mendel, William Goldsmith a Pat Smear. Její vznik je tak trochu náhoda, nebýt smrti Kurta Cobaina a faktu, že následně Dave složil píseň This Is a Call, Foo Fighters by možná dnes neexistovali.

Za dobu svého působení vydali celkem šest studiových alb, z toho tři získaly Grammy Awards v kategorii Best Rock Album. Nejznámější alba jsou Foo Fighters (1995), Echoes, Silence, Patience and Grace (2007) a Wasting Light (2011). Jejich písně se staly součástí mnoha soundtracků a nejúspěšnější singly určitě znáte i vy: This Is a Call, Everlong nebo The Pretender.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album Foo Fighters se začíná rýsovat, zaskočil fanoušky Dave Grohl