Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadelní steeplechase Utíkej, Váňo, utíkej! je jedna z osmi premiér Východočeského divadla v Pardubicích

Aneta Filipová

Aneta Filipová

16. 8. 2011

FOTO: Muzikál My Fair LadyVýchodočeské divadlo v Pardubicích chystá pro své diváky na novou sezónu 2011/2012 celkem osm premiér, z nichž se čtyři budou vázat přímo k městu. Těšit se můžete na tradičně uváděné klasické tituly i na muzikál. Letos ale také Pardubice vsadily na úspěšné justiční drama a řadu osobitých režisérských jmen.

FOTO: Muzikál My Fair Lady

Obnovená premiéra muzikálu My Fair Lady proběhne 28. září Zdroj: vcd.cz

Motto nadcházející sezóny zní: Pardubice, co znamenají svět. „Vybírali jsme takové tituly a chystáme se realizovat takové inscenace, které se nějakým způsobem vážou k našemu městu, k jeho historii, osobnostem nebo událostem a hodnotám, které v Pardubicích chceme podporovat a sdílet,“ uvedl již dříve dramaturg Tomáš Syrovátka.

Čtěte také: Jeptišky Lumíra Olšovského řádí na Fidlovačce

Tento záměr podtrhne premiéra otevírající novou sezónu Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase v režii Terezy Ludvíkové. Hru se skokem smrti uvede Malá scéna ve dvoře dva dny před zahájením Velké pardubické. Hlavní scénu čeká první premiéra o pár dní později. Pod vedením domácího režiséra Petra Novotného nastuduje herecký soubor Hugova Zvoníka Matky Boží.

V zimě se na pardubických divadelních prknech přeneseme do antického Řecka za Euripidovými Trójankami v režii mladého a talentovaného Pavla Ondrucha. V lednu divadlo svěří uvedení úspěšného justičního dramatu Dvanáct rozhněvaných mužů Petru Hruškovi.

Ilustrační foto

Ilustrační obrázek Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Další měsíc bude divácky zajímavý jak premiérovým titulem, tak režisérským jménem. Pro režii komedie o manželských nevěrách S cizí dámou v cizím pokoji získalo divadlo Lumíra Olšovského.

Pardubické divadelní jaro zahájí světoznámý muzikál Zpívání v dešti v režii Petra Novotného. Dramaturgie tak sází na znalost svého publika, kterému jsou muzikálové tituly velmi blízké.

Ke konci sezóny divadlo zařadí slavný titul Penzion pro svobodné pány v režii Hany Mikoláškové. Komedii irského autora Seana O’Caseyho proslavilo zpracování Činoherního klubu v 60. a 70. letech, protože se zde hrálo neuvěřitelných šestnáct let.

FOTO: Z inscenace Bláznovy zápisky (Východočeské divadlo)

Jeden z neotřelých režijních počinů Mariána Pecka Bláznovy zápisky

Novou divadelní sezónu uzavře v červnu příznačně nazvaná premiéra Dům v šedesátých – Dnes naposled! Inscenace plná písní v semaforském duchu let šedesátých je věnována zakladateli českého hudebního klipu Jánu Roháčovi, který začínal své divadelní působení právě v Pardubicích. Pracovat na inscenaci bude režisér Marián Pecko, který se do Východočeského divadla vrací po téměř dvouleté pauze .

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadelní steeplechase Utíkej, Váňo, utíkej! je jedna z osmi premiér Východočeského divadla v Pardubicích