Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Nová scéna nabízí nevšední zážitky. Zajděte si do sauny v centru Prahy

Redakce

Redakce

25. 12. 2011

FOTO: Sauna na Piazzetě Nové scény ND, Foto: Sandra Štefaniková, topzine.cz

Piazzeta Nové scény Národního divadla v Praze opět hostí zajímavý projekt. Mobilní sauna nabízí odvážlivcům behem vánočních svátků neobyčejný zážitek uprostřed města.

FOTO: Sauna na Piazzetě Nové scény ND, Foto: Sandra Štefaniková, topzine.cz

Saunování začíná vždy v 18.00, Foto: Sandra Štefaniková, Topzine.cz

Potřebujete pouze ručník, vietnamky, plavky a prostěradlo. K převlečení a na úschovu osobních věcí jsou k dispozici šatny v suterénu Nové scény. Sauna najednou pojme až šest osob a hodina saunová vyjde na padesát korun. Ke zchlazení můžete využít nedalekou Vltavu nebo přistavěnou zahradní sprchu.

Jednoduché materiály a čistá forma

Koncepci mobilní sauny mají na svědomí architekti ze studia H3T. S obdobným projektem přišli již v roce 2010. Na zdymadlo v Obříství tehdy zavěsili létající saunu. Při realizaci sauny si vystačili s elementární formou, jednoduchými materiály a jejich nekomplikovanou skladbou.

Modifikovaná a zdokonalená verze se objevila i na MFDF v Jihlavě ve stejném roce a na střeše pražského multimediálního prostoru Trafačka.

Možná bude i neformální večírek

První odvážlivkyně si saunu vyzkoušely 19. prosince večer. Opět bude otevřena 26. prosince a 3. ledna vždy od 18. 00. Vstupenky k saunování je možné rezervovat v pokladně Nové scény a Národního divadla. Podle neoficiálních informací bude provoz sauny prodloužený i na 4. leden, kdy proběhne nekonvenční saunovací večírek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová scéna nabízí nevšední zážitky. Zajděte si do sauny v centru Prahy