Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nová rubrika Víte o Zeměploše, že…

Redakce

Redakce

2. 12. 2009

terry-pratchett-barva-kouzel-perexOd začátku prosince pro vás rozjíždíme zbrusu novou rubriku, která přiblíží všem fanoušků Úžasné Zeměplochy a Terryho Pratchetta jeho zajímavý a mnohými díly inspirovaný svět.terry-pratchett-barva-kouzel

Terry Pratchett je velmi inteligentní člověk s všestranným přehledem. Všechny jeho zeměplošské romány obsahují spoustu odkazů na všechny možné oblasti. V Barvě kouzel a Lehkém fantastičnu to jsou například klasické fantasy a hororové romány, v Čaroprávnosti to je ženská emancipace a magie, v Mortovi smrt, v Soudných sestrách a Dámách a pánech Shakespearovy hry, v Pohyblivých obrázcích filmový průmysl, v Pyramidách a Malých bozích náboženství, v Čarodějkách na cestách pohádky, v Carpe jugulum horory, v Těžkém melodičnu hudba…

Proto také mají Zeměplochu rádi především inteligentní lidé, kteří se snaží rozšiřovat si obzory do všech stran, někdy už jen proto, aby si právě více užili čtení Pratchettových knih.

Jenže, ať je čtenář sebechytřejší, při čtení mu často nedojdou souvislosti. Těžko může znát vše, zvlášť když mnoho narážek pochopí jen rodilí Britové, nebo když se původní význam slova ztratí v překladu.

Proto jsme pro vás, fanoušky Úžasné Zeměplochy, připravili ve spolupráci s webem Discworld.cz pravidelnou rubriku, kde se budeme zabývat těmi nejzajímavějšími narážkami a odkazy v jednotlivých dílech série, aby se každý fanoušek Zeměplochy mohl dozvědět, kde si slovutný Terry Pratchett vzal inspiraci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová rubrika Víte o Zeměploše, že…