Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nová kolekce Marie Zelené vábí svojí neotřelostí

Petra Červená

Petra Červená

20. 8. 2009

Marie_ZelenaMarie Zelená je obklopena módním průmyslem již 20 let. Stala se dvorní návrhářkou mezinárodní soutěže Miss Europe and World Junior aneb Princezny světa, která je pro letošní rok naplánovaná na 26. září v TOP hotelu v Praze. Oblékala Miss Delf World (Miss světa neslyšících), soutěž Česká Miss a mnoho dalších. Každoročně se účastní soutěže Svatební šaty roku a pořádá autorské přehlídky.

Pro modely návrhářky Marie Zelené je příznačná originalita a umělecká spontánnost, střihy jsou propracované do nejmenšího detailu podtrhujícího ženskost. Sama návrhářka říká: „Šaty by měly především zvýrazňovat osobnost, doplňovat její rysy, podtrhovat charakter a říkat všem lidem okolo: tak se cítím, taková jsem!“ Zdánlivě otřepená fráze, ale pro modely této návrhářky platí bezezbytku.

Její vyhlášené večerní šaty neoblékají jen známé tváře české mediální scény. Protože svým zákaznicím umí Marie Zelená naslouchat, zavedla jako jedna z prvních českých návrhářek půjčování společenských šatů ze svých přehlídek. Tato kolekce obsahuje na 40 modelů, které jsou pravidelně obměňovány novými.

Na módní přehlídce si náročné oko diváka ani na chvilku neodpočine. Uvidí tak večerní modely s ručně všívanými flitry, krajkami či jiným zdobením za využití celé škály barev. Silueta je často přiléhavá se zvýrazněným pasem. Ve své tvorbě se návrhářka nevyhýbá ani extravagantnějším modelům, které jsou lehce provokativní a zároveň rozpustilé. V kolekci nechybí ani modely na denní nošení, pro které je typickým rysem vymezení se nad rutinní konfekční úzus zaplavující naše šedavé ulice bez nápadů. Přesto se nejedná o modely, jež by sice přitahovaly pohledy okolí, avšak žena by se v nich bála nadechnout a o pohodlnosti by si mohla nechat jen zdát. Marie Zelená neklade důraz jen na nápaditost, ale i na tolik toužebný přepych pohodlí. S lehkou nadsázkou si pohrává s klasickým typem firemní módy, přesto dokáže zachovat její vážnost.

Pokud jsou šaty připravované kolekce určené pro módní show, zahlédneme na mole oděvy ze saténu, šifonu, lurexových materiálů, ale i materiálů z umělých vláken. Návrhářka tak dává přednost materiálům, které se nemačkají a mají snadnější údržbu. „Modely častým převozem a převlékáním na přehlídkách trpí. Po každé přehlídce je proto třeba dát je zase do pořádku a připravit na další show,“ podotkla návrhářka. Jiné materiály volí, vytváří-li modely pro konkrétní zákaznice. K tomu říká: „Používám ráda přírodní materiály a to hedvábí, viskózu, len, bavlnu, často v kombinaci s elastanem. Vždy záleží na tom, jaké oblečení dané zákaznici tvořím. Na svatební šaty pak používám satény, vyšívané krajky, tyly a velkou paletu materiálů, podle navrženého modelu.“ Bižuterie a veškeré doplňky viděné na přehlídkách pochází od společnosti PEARL BOHEMICA s.r.o. z Jablonce nad Jizerou, se kterou návrhářka dlouhodobě spolupracuje.

Marie Zelená prozatím pracuje ve svém ateliéru v Praze 4, Nuslích v blízkosti metra Vyšehrad, kde má také všechny své modely. Po osobní domluvě ráda přivítá ve svém ateliéru i vás.

Pro více informací navštivte: www.mariezelena.cz, www.pearlbohemica.eu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová kolekce Marie Zelené vábí svojí neotřelostí