Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nová italská fantasy u Talpressu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

7. 7. 2009

Vždy, když u nás vychází kniha nějakého nového evropského autora (kromě těch britských), zasloužilo by si za to dotyčné nakladatelství metál. Po spisovatelích ruských, polských a německých k nám pomalu začínají pronikat Italové. Tentokrát se průkopnicí stala italská astrofyzička Licia Troisi se svou knihou Nihal ze země větrů.

Nihal byla skutečně zvláštní. Ve Vynořeném světě se jí nikdo nepodobal. Měla velké, fialové oči, špičaté uši a modré vlasy. Vychovával ji zbrojíř v jednom z věžních měst Země větrů, kde si hrála a zápasila s tlupou kamarádů, kteří si ji kvůli její síle a hbitosti vyvolili za vůdce. Ale všechno se nečekaně změnilo, když Zemi větrů napadl Tyran, despota, který již dobyl pět z osmi zemí, tvořících dohromady Vynořený svět. Nic nepomohlo vojsko svobodného lidu, ani mágové, kteří se pokoušeli města bránit kouzly. Nihal měla jedinou možnost: stát se skutečným válečníkem a bránit nevinné, trpící pod Tyranovým útlakem. (anotace)

V Itálii je Licia Troisi s 900 000 prodanými knihami jednou z nejoblíbenějších autorek a autorů fantasy. Nihal ze země větrů (2004) byla jejím prvním románem, na který později navázala dalšími dvěma díly, a vytvořila tak trilogii Kroniky Vynořeného světa. V následujících letech napsala ještě jednu trilogii ze stejného univerza a dvě samostatné knihy. Doufejme, že se jí bude i u nás dařit tak dobře jako doma na jihu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová italská fantasy u Talpressu