Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová epizoda Dr. House: Cynický doktor vyměkne u klavíru a bluesového tempa

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

FOTO: Hugh Laurie alias Dr. HouseHerec Hugh Laurie, který se proslavil především fenomenální rolí otravného doktora v seriálu Dr. House, podepsal nahrávací smlouvu s Warner Music Entertainment a pustil se do nahrávání bluesového alba, které má být hotové na podzim.

Hugh Laurie natáčí album ve spolupráci se světoznámým producentem Joe Henrym, jenž pomáhal mnohým úspěšným bluesovým interpretům, což dokazují i dvě ceny Grammy. Britský herec s uhrančivýma modrýma očima a prošedivělými vlasy má s hudbou celoživotní zkušenosti. Už jako malý chlapec hrál na klavír a i přes hádku se svým učitelem u nástroje zůstal a dál se rozvíjel jako samouk. V současné době píše muziku pro charitativní americkou kapelu Band from TV, ve které sám hraje na klávesy a zpívá.

Bližší informace k nahrávání alba zatím studio neposkytlo, a tak se pouze můžeme dohadovat, jakým způsobem svůj debutový projekt zpěvák uchopí. Inspiraci Laurie spatřuje v mainstreamovém jazzu a New Orleans, odkud vyšli největší klasikové bluesového žánru, takže se určitě bude jednat o zajímavý počin a je na co se těšit.

Hugh Laurie se na nahrávání dlouho připravoval a chce odvést poctivý kus práce. „Velmi se na to těším. Vím, že hudební pokusy herců jsou mimořádně ostře sledované, ale slibuji, že to nikoho nebude bolet,” uvedl staronový zpěvák v prohlášení. Jestliže bude za klavírem a u mikrofonu tak dobrý jako na operačním sále, tak snad to nikoho bolet nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová epizoda Dr. House: Cynický doktor vyměkne u klavíru a bluesového tempa