Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nová Chůva k pohledání: Fran Reeves

Redakce

Redakce

29. 4. 2010

Living with FranTelevize Prima již po několikáté vysílá reprízu divácky velmi úspěšného seriálu Chůva k pohledání. V tomto případě si však dovolím použít rčení čeho je moc, toho je příliš. A proto právě pro ty z vás, které už nebaví ohrané vtipy,  ale pořád  se chcete i nadále smát s hlavní  hrdinkou Fran Fine v trochu novém balení, čtěte pozorně dále…

zdroj: archiv filmu

Zdroj: distributor filmu

Základní kámen

Když v roce 1993 doslova vlétla herečka Fran Drescher na televizní obrazovky v seriálu Chůva k pohledání jakožto sympatická prodavačka kosmetiky, která se náhodou stala chůvou tří dětí jednoho britskému milionáře, bylo jasno. Bude to hit. Tento notoricky známý seriál byl de facto prvním svého druhu a bez nadsázky můžeme říct, že si ho oblíbili diváci po celém světě. Když konečně v roce 1999 dotočila Fran Drescher poslední díl, neměla ani ponětí o tom, co za pár let přijde.

Peklo na zemi a sladká náplast

Po skončení natáčení Chůvy ukončila Fran i svůj 20-ti letý vztah s tvůrcem seriálu Peterem Marcem Jacobsonem, přežila znásilnění i rakovinu. I po všech těchto katastrofách se Drescher rozhodla opět vrátit na televizní obrazovky, tentokrát však obohacená zkušeností ze vztahu se svým o 16 let mladším přítelem.

zdroj: distributor filmu

Zdroj: distributor filmu

Ze života do televize

Drescher oprášila své slavné nosové hlasivky a pustila se do natáčení show Living With Fran, kterou bychom mohli označit za velmi, velmi volné pokračování Chůvy k pohledání. Drescher zde hraje rozvedenou téměř padesátiletou matku dvou dětí Fran Reeves a netají se ani novým o dost mladším přítelem Rileyem (Ryan McParlin). V každém díle pak vidíme některý z problémů, který musí tento věkově nesourodý pár řešit. Například jak představit Fran Rileyho rodičům, kteří jsou prakticky její věková kategorie nebo jak mladého milence přijmou její pubertální děti.

zdroj: archiv Topzine

Zdroj: archiv Topzine

Humor, humor a zase humor

Celý seriál samozřejmě stojí na jednom hlavním pilíři a tím je… ano správně, humor.  Zde namísto uštěpačného sluhy Nilese a provokativní C.C.Babcock uvidíte dvojici neustále se popichujících sourozenců, chytrou Allison (Mitsi Traya) a trochu méně chytrého Joshe (Ben Feldman). Ve vedlejší roli bývalého manžela pak správně poznáte Charlese Shaughnessyho, který hrál právě v Chůvě k pohledání sympatického milionáře Maxwella.

zdroj: archiv Topzine

Zdroj: archiv Topzine

To takzvané kouzlo Chůvy k pohledání tady sice trochu schází, ale řekla bych, že je to docela dobrá náhražka a Fran je v roli nikdy nestárnoucí matky jak jinak než úžasná. V Česku se seriál zatím bohužel nevysílá, ovšem pokud máte alespoň trošku základy angličtiny, neváhejte všechny epizody zhlédnout na youtube.

Living with Fran (Tv seriál)

Situační komedie
USA, 2005-2006, 30 minut

Režie: Steve Zuckerman, Barnet Kellman, Gerry Cohen a další
Hrají: Fran Drescher, Ryan McPartlin, Ben Feldman, Misti Traya, Charles Shaughnessy, Debi Mazar

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nová Chůva k pohledání: Fran Reeves