Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD tento týden: Geniální pianista Clayderman i energičtí Imagine Dragons

Radka Tichá

Radka Tichá

6. 2. 2013

FOTO: AvidanTento týden nebyl sice až tak bohatý na nová alba, ale i méně je někdy více, jak se říká. V tomto případě to zaručeně platí. Přinášíme vám nahlédnutí do nového alba jedinečného Asafa Avidana, pianisty Richarda Claydermana, či rozverných Imagine Dragons.

FOTO: Avidan

Asaf Avidan Zdroj: myspace.com

Asaf Avidan – Different Pulses

Izraelský písničkář a textař Asaf Avidan vydává první sólové album Different Pulses. Od úspěšných čtyř folkových CD, která kromě prvního Now That You Are Leaving nahrál s kapelou The Mojos, se tato novinka značně liší. Zpěvák začal více sázet na svůj jedinečný hlas plný emocí a zjemnil mix elektroniky a akustických nástrojů.

Asafa Avidana můžete znát hlavně díky písni One Day, jež zremixoval německý DJ Walkemut, a která se s šedesátimilionovou sledovaností na YouTube stala jedním z největších hitů roku 2012.

Asaf Avidan – One Day

Richard Clayderman – Romantique

Geniální francouzský pianista, který se proslavil především skladbou Ballade pour Adeline (Balada pro Adélku, pozn. red.), již složil v roce 1972 Paul de Senneville pro svou malou dcerku Adeline. Tehdy si ze zástupu pianistů on sám vybral právě Claydermana.

Kromě této balady uslyšíte na CD například písně z muzikálů Bídníci a West Side Story. Jeho skladeb se prodalo neskutečných 90 milionů, čímž si vysloužil zápis v Guinnessově knize rekordů jako nejúspěšnější pianista.

Pure Love – Anthems

Čerstvá novinka mezi kapelami je počin britsko – americké skupiny Pure Love založené v roce 2011 Frankem Carterem, bývalým zpěvákem hardcore punkové bandy s názvem Gallows, a kytaristou Jimem Carrollem. Kompletní náhled debutového alba Anthems poskytují Pure Love skrze Soundcloud.

Imagine Dragons – Night Visions

Hudební skupina Imagine Dragons z města hazardu Las Vegas si vás získá energickými tóny alternativního rocku. Tato čtveřice nese velký potenciál, který se jim povedlo předvést i na nejnovější desce Night Visions. Album je plné možných budoucích hitů jako je It’s Time, Hear Me, či Radioactive. Vidět tuto kapelu můžete i na vlastní oči, a to už 24. dubna v pražském klubu Roxy. Vstupenky jsou k dostání v síti předprodejů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD tento týden: Geniální pianista Clayderman i energičtí Imagine Dragons