Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD pro 10. týden: Písničkářka Kate Nash i soulový Mick Hucknall

Radka Tichá

Radka Tichá

6. 3. 2013

První březnový týden se nese v duchu nadaných písničkářů. Zazáří nejen charismatická folková zpěvačka Kate Nash, instrumentalista Josh Groban, nebo duo Emmylou Harris – Rodney Crowell známí již z populárního Hot Bandu, ale i soulový velikán Mick Hucknall, bývalý frontman Simply Red.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD FOTO: Filip Blažek, TOPZINE.cz

Josh Groban –  All That Echoes

josh-grobanZpěvák, herec a instrumentalista Josh Groban vydává již své šesté studiové album pod názvem All That Echoes. Zpěvák do světa showbyznysu prorazil v roce 2001 s CD nesoucím jeho jméno.  Zřejmě nejznámější hit z repertoáru Grobana je You Raise Me Up platinového alba Closer z roku 2003.

Podle magazínu Billboard patří Josh Groban mezi čtrnáct nejprodávanějších umělců po přelomu století. Na kontu má přes dvacet milionů prodaných nosičů v USA a více, než pětadvacet milionů prodaných nosičů po celém světě. Úvodním singlem nového alba je skladba Brave, jež můžete znát z rádií.

Emmylou Harris a Rodney Crowell – Old Yellow Moon

Emmylou_Harris__Rodney_Crowell_Old_Yellow_Moon warnerStaří přátelé Emmylou Harris a Rodney Cromwell se nyní setkávají na albu jejich společných duetů. Novinka nese název Old Yellow Moon. Kromě novinek z pera Crowella se na CD objeví i několik starších songů.

Vedle Emmylou Harris a Rodneyho Crowella se na písních podíleli i další známí hudebníci jako Stuart Duncan, Bill Payne a  Vince Gill. Uslyšet můžete i členy původního Hot Bandu ze sedmdesátých let. Úvodním songem je Hanging Up My Heart, který nazpívala herečka a zpěvačka Sissy Spacek před více než třiceti lety.

Mick Hucknall – American Soul Bonus Edition

Zpěvák Mick Hucknall, známý především jako frontman kapely Simply Red, se rozhodl vydat na sólmick hucknallovou dráhu, což loni potvrdil albem American Soul. To nyní vychází v bonusové edici jako dvě CD, přibyl živý záznam loňského koncertu v Royal Albert Hall.

Tentokrát si dal Hucknall poměrně nelehký úkol, když se zaměřil na výběr soulových songů z celých Spojených států a dokonce z různých časových období. Prvotní skladbou CD je singl That’s How Strong My Love Is, který byl již dříve puštěn do éteru.

Kate Nash – Girl Talkkate-nash

Pohledná, charismatická folková písničkářka Kate Nash po dvou úspěšných albech vydává třetí studiové CD Girl Talk. Po prvním Made Of Bricks se dokonce dočkala v roce 2008 populární ceny Brit Award. Znát můžete především zpěvaččin hit Foundations, kterým se vryla posluchačům do paměti. Mezi nadějné songy nového tracklistu patří prvotní singl Part Heart, Death Proof nebo All Talk. Kate bývá přirovnávána k Amy Winehouse a Lily Allen.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD pro 10. týden: Písničkářka Kate Nash i soulový Mick Hucknall