Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 8. týdne: Americký idol Phillips Phillip a Nick Cave

Radka Tichá

Radka Tichá

20. 2. 2013

FOTO: Hudební novinky na CDTento týden na hudební scéně opět dostalo pozornost několik zajímavých jmen. Alba vydává třeba vítěz minulé řady American Idol, Phillips Phillip, skotští indie rockeři Pedestrian Verse nebo rockový veterán Nick Cave.

FOTO: Hudební novinky na CD

Jaká CD přinesl 8. týden roku 2013? FOTO: Filip Blažek, TOPZINE.cz

FOTO: Pat Metheny - The Orchestrion ProjectPat Metheny – The Orchestrion Project

Pat Metheny je známý především jako vynikající jazzový kytarista a skladatel. Nedávno ale také vymyslel, podle vzoru stařičkých orchestrionů, speciální zařízení, díky kterému může ovládat více instrumentů z jednoho zdroje. Sám tedy ovládá kromě kytary i rytmiku, piano a další nástroje.

Projekt byl nahrán v Brooklynu v New Yorku v rámci jeho světového turné. Na kontě má tento jazzman desítky alb, minulým bylo úspěšné Unity Project.

FOTO: Phillip Phillips - The World From The Side Of The MoonPhillips Phillip – The World From The Side Of The Moon

Vítěz jedenáctého ročníku soutěže American Idol je doopravdy idolem mnoha dívek a není se čemu divit. Vyniká nejen svým projevem, pohledným zevnějškem, ale i neuvěřitelným nadáním. Prvotní skladbu Home nahrál ihned po ukončení soutěže a dočkal se rekordního prodeje. Již během prvního týdne si ji legálně stáhlo přes 280 000 fanoušků.

Na novém albu je k nalezení 11 dalších písní, ovšem pokud jde o potenciální hity, jednoznačně vede právě Home.

FOTO: Frightened Rabbit - Pedestrian VerseFrightened Rabbit – Pedestrian Verse

Skotská pětice indie rockerů se po delší odmlce znova ozývá a přichází s albem Pedestrian Verse. Dle slov kapely jsou nové songy naprosto odlišné od jejich předešlé tvorby. Nejčerstvější ohlasy naznačují, že publikum je s touto změnou nadmíru spokojeno.

Deska obsahuje dvanáct písní a hned tři z nich již disponují vlastními videoklipy. Podívat se můžete na State Hospital, Dead Now a The Woodpile.

FOTO: Nick Cave and The Bad Seeds - Push The Sky AwayNick Cave & The Bad Seeds – Push The Sky Away

Nick Cave společně se skupinou The Bad Seeds nahráli 15 alb, posledním z nich je studiová nahrávka Push The Sky Away a obsahuje celkem devět stop.

Push The Sky Away je první deskou, na níž nehraje zakládající člen kapely The Bad Seeds Mick Harvey. To zvyšuje napětí mezi fanoušky a dá se říci, že i dělí základnu příznivců na dva tábory. Jak ale potvrdila zveřejněná ochutnávka, o kvalitu alba se nikdo nemusí bát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 8. týdne: Americký idol Phillips Phillip a Nick Cave