Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 9. týdne: Návrat Stromboli či country princezna Taylor Swift

Radka Tichá

Radka Tichá

27. 2. 2013

FOTO: Hudební novinky na CDTento týden vám nabízíme rozmanitý výběr nově vydaných alb na českém trhu. Novinky představují jazzová královna Patricia Barber, mladá country zpěvačka Taylor Swift a skvělý kytarista Gary Clark Jr., jenž bývá přirovnávám k velikánům jako Jimi Hendrix. Připomenout si můžete i hity českých umělců předrevolučního období.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD, FOTO: Filip Blažek, TOPZINE.cz

Patricia Barber – Smash

patricia-barberNa debutovém albu Smash dává Patricia Barber, zpívající klavíristka, vokalistka a skladatelka, najevo, že jazzoví umělci dokážou konkurovat popovým, či rockovým interpretům. V celkem dvanácti skladbách pojímá především téma lásky, ovšem poněkud ušlechtilejším způsobem. Do písní dává hloubku, překonává limity a působí na nejniternější pocity posluchače. Právem je označována jako náhrada za legendární Billie Holiday. CD vychází s pomocí Jima Andersona.

Taylor Swift – Red

taylor-swift-redKe konci minulého roku nahrála půvabná country popová zpěvačka album Red, které se stalo jedničkou na trhu. Teď ho vydává znovu společně s DVD a s pořádnou dávkou karaoke textů, takže se může tento balíček hodit na deštivá odpoledne s přáteli. Prvotním singlem alba je dnes již hitová We Are Never Ever Getting Back Together. Zásluhu na úspěšné hudební kariéře Taylor má i producent Shellback, který spolupracoval také s Britney Spears, Pink či skupinou Maroon 5.

Stromboli – Shutdown

stromboliPřipomeňme si oblíbený art rock konce osmdesátých let s projektem Stromboli. Skupina vznikla původně pro festival Jazz Praha ve složení kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek a bubeník Klaudius Kryšpín. Název Stromboli získala kapela díky výbuchu stejnojmenné sopky. Mezi interprety se postupně připojila jména jako Ondřej Hejma, Vilém Čok, Bára Basiková a Jiří Veselý. Nesmíme opomenout ani Michala Horáčka a jeho úvodní slovo ke každé z písní. Na CD najdeme celkem 9 songů s anglickými texty.

Gary Clark Jr. – Blak And Blu

gary-clarkZpěvák, skladatel a skvělý kytarista Gary Clark Jr. vydal své debutové album Blak and Blu v Evropě k 25. únoru. V magazínu Rolling Stone se ihned dostalo mezi výběr padesátky nejlepších CD roku 2013. Album produkovali Mike Elizondo, Rob Cavallo, jenž spolupracoval s úspěšnými kapelami My Chemical Romance nebo Green Day, a v neposlední řadě samotný autor.  Clarkova hudba je podařenou kombinací rocku a soulu společně se špetkou blues.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 9. týdne: Návrat Stromboli či country princezna Taylor Swift