Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 18. týdne: Komik Steve Martin i houslistka Lindsey Stirling

Radka Tichá

Radka Tichá

2. 5. 2013

První májový týden si pro nás připravili svá alba opravdoví hudební velikáni. Komik a herec Steve Martin ukázal, že dokáže být i skvělým muzikantem.

Lindsey Stirling Zdroj: lindseystirling.com

Lindsey Stirling Zdroj: lindseystirling.com

Účastnice show Amerika má talent Lindsey Stirling opět kombinuje vážnou hudbu s elektronikou a venkovský farmář Seasick Steve přichází ve svých sedmdesáti dvou letech s šestým studiovým albem.

Steve Martin a Edie Brickell – Love Has Come For You

stevemartinMálokdo by řekl, že Steve Martin, který je vynikajícím komikem a hercem, může být i uznávaným hudebníkem, ovšem opak je pravdou. Tohoto všestranného spisovatele, dramatika, skladatele a nově i muzikanta znáte především z filmů Dvanáct do tuctu nebo Růžový panter.

Nedávno ale ve spojení s Edie Brickellem natočili skvělé album, jež produkoval slavný hudebník a producent Peter Asher. Na desce Love Has Come For You se objeví i mnoho hvězdných hostů jako Waddy Wachtel, Sean Watkins a Sara Watkins.

Lindsey Stirling – Lindsey Stirling

lindseysterling - albumŠestadvacetiletá Lindsey Stirling v minulosti na svůj kanál pravidelně přidávala videa, kde kombinovala klasickou hru na housle s dunivým dubstepem. Obrovský úspěch, který sklízela, ji přiměl přihlásit se v roce 2010 do soutěže Amerika má talent. Díky zájmu médií její hvězda rychle stoupala výše a debutové album, jenž je nazvané jednoduše Lindsey Stirling, obsadilo první příčky hitparád.

Seasick Steve – Hubcap Music

seasicksteve-hubcapmusicSeasick Steve je americký písničkář a multiinstrumentalista s neobvyklou vizáží venkovského farmáře, který již ve svých 13 letech utekl z domova a začal jezdit po Americe s kytarou. I dnes vystupuje na největších festivalech, v roce 2010 si vysloužil nominaci na prestižní ceny Brit Awards, jako host se objevil v motoristickém pořadu Top Gear a přitom mu je už více než sedmdesát let. Šesté studiové album tohoto bluesmana dostalo název Hubcap Music.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 18. týdne: Komik Steve Martin i houslistka Lindsey Stirling