×
TOPZINE.cz

Nová CD 17. týdne: love-metalisté HIM i punk folkový Frank Turner

FOTO: Hudební novinky na CD
Američan už se obejde bez sluchátek. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

Tento týden obohatí hudební scénu tři zajímavé nahrávky. Kromě finské skupiny HIM se specifickým hudebním stylem nebo sólové desky Karla Hydea se podíváme i na punk folkového písničkáře Franka Turnera.

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

 

FOTO: Frank Turner - Tape Deck HeartFrank Turner – Tape Deck Heart

Frank Turner, známý britský písničkář, začínal svou hudební kariéru s hardcore punkovou kapelou Million Dead. Nyní se on sám označuje za punk folkového zpěváka-skladatele. Znát ho můžeme nejen díky jeho vlastní skupině The Sleeping Souls, ale i bravurnímu vystoupení v rámci zahajovacího ceremoniálu loňských Olympijských her v Londýně.

Na kontě má za svou sólovou kariéru již pět studiových desek, včetně té nejnovější s názvem Tape Deck Heart. Albu předcházel velmi úspěšný singl Four Simple Words.

FOTO: Karl Hyde - EdgelandKarl Hyde – Edgeland

Karl Hyde, jenž je neodmyslitelně spojován s anglickou kapelou Underworld, tento týden vydává svou sólovou prvotinu. Nahrávka se vymyká nejen tím, že jde o debut, Hyde se na albu rovněž odpoutal od tanečního stylu a uchýlil se k harmonicky jemným melodiím.

Na desce společně s ním spolupracoval producent a multiinstrumentalista Leo Abrahams.

HFOTO: HIM - Tears on TapeIM – Tears On Tape

Finská skupina HIM vydává po menší odmlce další album. Pětičlenná kapela v čele s frontonem Villem Valoem má velmi specifické označení svého hudebního stylu – love-metal. Název vznikl jako reakce na neustálé otázky o zařazení skupiny, jež sice hraje tvrdou hudbu, ale jejíž texty pojednávají převážně o lásce.

Třinácti stopovou nahrávku produkoval Hiili Hiilesmaa a o mix se postaral dlouholetý spolupracovník Tim Palmer, jenž v minulosti dělal i s Ozzy Osbournem nebo skupinou U2.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..