Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 17. týdne: love-metalisté HIM i punk folkový Frank Turner

Radka Tichá

Radka Tichá

24. 4. 2013

Tento týden obohatí hudební scénu tři zajímavé nahrávky. Kromě finské skupiny HIM se specifickým hudebním stylem nebo sólové desky Karla Hydea se podíváme i na punk folkového písničkáře Franka Turnera.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

 

FOTO: Frank Turner - Tape Deck HeartFrank Turner – Tape Deck Heart

Frank Turner, známý britský písničkář, začínal svou hudební kariéru s hardcore punkovou kapelou Million Dead. Nyní se on sám označuje za punk folkového zpěváka-skladatele. Znát ho můžeme nejen díky jeho vlastní skupině The Sleeping Souls, ale i bravurnímu vystoupení v rámci zahajovacího ceremoniálu loňských Olympijských her v Londýně.

Na kontě má za svou sólovou kariéru již pět studiových desek, včetně té nejnovější s názvem Tape Deck Heart. Albu předcházel velmi úspěšný singl Four Simple Words.

FOTO: Karl Hyde - EdgelandKarl Hyde – Edgeland

Karl Hyde, jenž je neodmyslitelně spojován s anglickou kapelou Underworld, tento týden vydává svou sólovou prvotinu. Nahrávka se vymyká nejen tím, že jde o debut, Hyde se na albu rovněž odpoutal od tanečního stylu a uchýlil se k harmonicky jemným melodiím.

Na desce společně s ním spolupracoval producent a multiinstrumentalista Leo Abrahams.

HFOTO: HIM - Tears on TapeIM – Tears On Tape

Finská skupina HIM vydává po menší odmlce další album. Pětičlenná kapela v čele s frontonem Villem Valoem má velmi specifické označení svého hudebního stylu – love-metal. Název vznikl jako reakce na neustálé otázky o zařazení skupiny, jež sice hraje tvrdou hudbu, ale jejíž texty pojednávají převážně o lásce.

Třinácti stopovou nahrávku produkoval Hiili Hiilesmaa a o mix se postaral dlouholetý spolupracovník Tim Palmer, jenž v minulosti dělal i s Ozzy Osbournem nebo skupinou U2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 17. týdne: love-metalisté HIM i punk folkový Frank Turner