Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 15. týdne: vydává Divokej Bill i sopranistka Sarah Brightman

Radka Tichá

Radka Tichá

10. 4. 2013

Druhý dubnový týden potěší zejména milovníky kapely Divokej Bill, kteří se patnáctý rok existence rozhodli oslavit výročním albem. Kromě nich si přijdou na své i příznivci hip hopu v podání rappera Tagy, popřípadě fanoušci metalových Volbeat.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

FOTO: Divokej Bill - 15 Divokej Bill – 15

Na oslavu patnáctého výročí skupiny Divokej Bill vychází jejich šestá studiovka, prostě nazvaná 15. Na celkem jedenácti skladbách si připomeneme tradiční billovské kytary, banja, housle, harmoniky, bicí a osobitý zpěv o všemožných tématech ze života.

S novým albem se Divokej Bill chystá i na turné v celkem patnácti českých a moravských městech. Turné započne 11. května v Jihlavě.

FOTO: Sarah Brightman - DreamchaserSarah Brightman – Dreamchaser

Jedinečná britská muzikálová herečka a zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a až tří-oktávovým rozsahem vydává nové album pod názvem Dreamchaser.

Sarah se může mimoto těšit i tím, že je jednou ze současně nejprodávanějších světových sopranistek. Je vůbec jedinou umělkyní, které se povedlo dostat se na první příčku klasické i taneční hitparády magazínu Billboard.

Zpěvačka se chystá po zakončení letošního turné na cestu do vesmíru, aby byla prvním umělcem, který zde zazpívá.

FOTO: VolBeat - Outlaw Gentlemen & Shady LadiesVolbeat – Outlaw Gentlemen and Shady Ladies

Dánská heavy metalová skupina Volbeat vydává své nové studiové album Outlaw Gentlemen and Shady Ladies. Album slibuje nejen mix punku, rock´n ´rollu, country, rockabilly a metalu, ale i hlas hostujícího King Diamonda z Mercyful Fate.

Na produkci alba se podílel bývalý kytarista Anthrax Rob Caggiano a Jacob Hansen, jenž je dlouholetým spolupracovníkem kapely, a který produkoval i jejich předchozí desky.

FOTO: Tyga - Hotel CaliforniaTyga-Hotel California

Americký rapper s jamajsko-vietnamským původem Michael Ray Nguyen-Stevenson, který je známý jako Tyga přichází se svým třetím studiovým albem.

Po úspěšném CD Careless World: Rise Of the Last King nezahálel a ani ne po roce vydal patnácti trackovou desku Hotel California, jež se může pyšnit mnoha hvězdnými hosty – kromě Chrise Browna stojí za zmínku Nicki Minaj, Lil Wayne, Rick Ross nebo 2 Chainz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 15. týdne: vydává Divokej Bill i sopranistka Sarah Brightman