Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 14. týdne: metaloví Killswitch Engage a folkař John Grant

Radka Tichá

Radka Tichá

4. 4. 2013

14. týden nám přináší poměrně rozmanitý výběr žánrů. Od metalové skupiny Killswitch Engage přes významného tvůrce elektroniky Bonoba se dostáváme k jemným skladbám Johna Granta a albu Little French Songs bývalé první dámy Francie Carly Bruni.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

FOTO: Bonobo - The North BordersBonobo –The North Borders

Britský hudebník a producent Simon Green, známý též pod jménem Bonobo vydává na labelu Ninja Tune své již páté studiové album pod názvem The North Borders. Multiinstrumentalista, DJ a jeden z významných tvůrců elektronické hudby je znám i jako skladatel hudby do reklam,filmů a seriálů jako Dr.House, Gossip Girl, CSI:CSI či Californication.

Celkem třinácti stopové album přináší nejen dokonalé melodie a propracovaný zvuk, ale i hlasy hvězdných hostů (Bonobo na CD spolupracoval se zpěvačkami Szjerdene nebo Erikah Badu, ale i s projektem Grey Reverend skladatele L.D. Browna)

S albem přijede zpěvák i na letošní festival Colours Of Ostrava.

FOTO: Killswitch Engage - Disarm To DescentKillswitch Engage – Disarm To Descent

Americká skupina Killswitch Engage, jež se může těšit z nedávné nominace na cenu Grammy, vydává šesté studiové album pod názvem Disarm To Descent, jež bylo časopisem Alternative Press označeno jako nejočekávanější deska roku 2013.

Jestli se nahrávka, kterou produkoval kytarista Adam Dutkiewitcz, osvědčí i naživo, budou moci tuzemští fanoušci posoudit 14. sprna na výstavišti v Praze, kde Killswitch Engage vystoupí v rámci festivalu Aerodrome.

FOTO:  Carla Bruni – Little French SongsCarla Bruni – Little French Songs

Bývalá první dáma Francie Carla Bruni vydává nové album. Již čtvrtým studiovým dílem této zpěvačky je deska, která získala název Little French Songs.

Pilotním singlem je silná skladba Chez Keith et Anita poskládaná ze vzpomínek na vztah italské herečky Anity Pallenberg a legendárního kytaristy skupiny Rolling Stones Keitha Richardse. Na novince spolupracovala Carla Bruni tentokrát se zkušenější Bénédice Schmittovou, většinu textů si ale i přesto psala zpěvačka sama.

FOTO: John Grant – Pale Green GhostsJohn Grant – Pale Green Ghosts

Hudebník John Grant na první pohled působí nenápadně a skoro až mdle, zdání však ve skutečnosti klame. Grant vkládá do svých skladeb celou svou duši a zážitky z vlastního života. Aby také ne. Trpěl hlubokou depresí, prošel si peklem kvůli své neuznávané homosexualitě, byl drogově závislý a nedávno dokonce zjistil, že je HIV pozitivní.

Všechny tyto hrůzné události a zkušenosti vložil do nové desky Pale Green Ghosts. Ta je přes své smutné jádro nádherně něžná a jemná. Autorovo druhé studiové album obsahuje celkem 11 procítěných písní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 14. týdne: metaloví Killswitch Engage a folkař John Grant