Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 12. týdne: best of Horkýže Slíže a mrtvolný soundtrack

Radka Tichá

Radka Tichá

20. 3. 2013

Dvanáctý týden přináší kolekci největších hitů Horkýže Slíže, islandského skladatele Ólafura Arnaldse a jeho For Now I Am Winter nebo sountrack k populárnímu seriálu The Walking Dead.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

Ólafur Arnalds – For Now I Am Winter

FOTO: Olafus ArnaldsIslandský skladatel Ólafur Arnalds přichází se svým v pořadí již třetím albem. Teprve šestadvacetiletý hudebník přináší spojení vážné hudby, post-rocku a progresivní elektroniky, čímž vytváří půvabné kompozice komorní elektronické tvorby a zároveň s každou novou písní posouvá hranice svého stylu do nových experimentálních fází.

Album For Now I Am Winter přináší 12 tracků. Jeho prvním singlem je skladba Sudden Throw

The Walking Dead (Original Soundtrack)

FOTO: The Walking Dead CoverV tomto týdnu vychází i soundtrack k populárnímu seriálu The Walking Dead, neboli Živí mrtví natočen podle předlohy stejnojmenné komiksové série od Roberta Kirkmana, který se sám na tvorbě seriálu podílí.

Živí mrtví zachycují příběh lidí, kteří překonali virusovou epidemii, jež přeměnila většinu lidstva v nemilosrdné zombie.V čele skupinky stojí bývalý policista Rick. Společně cestují státem Georgia, aby našli nový domov. Jak dlouho vydrží a zachovají si svou lidskost?

Soundtrack obsahuje 8 písní a ústřední song je nazpíván americkým muzikantem Bearem McCrearym.

Horkýže Slíže – Platinum Collection

FOTO: Horkýže SlížeOblíbená slovenská punk-rocková skupina Horkýže Slíže rozšiřuje již tradiční edici Platinum Collection o nový kousek. Na třech CD přináší kompletní seznam všech nejúspěšnějších hitů, které kdy skupina natočila. Prokousejte se od nejstarších kousků až k těm nejnovějším a vylepšete si všední den pořádnou dávkou ironie a humoru v hudebním podíní.

Nechybí jedinečné songy jako Silný refrén, Líza a Wendy, Mám v p… na lehátku, nebo Malá Žužu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 12. týdne: best of Horkýže Slíže a mrtvolný soundtrack