Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nova bude více podporovat český film – kvůli zrušení reklam na veřejnoprávních TV

Redakce

Redakce

23. 1. 2011

Televizní stanice Nova se chce v budoucnu více podílet na finanční podpoře české kinematografie. Důvodem k tomuto kroku je plánované ukončení vysílání reklamy ve veřejnoprávních médiích, čímž se zisky z reklam vrátí výhradně do rozpočtů soukromých stanic.

Televize Nova chce více podporovat český film, Zdroj: Nova

Podle platné legislativy by vysílání reklamy v České televizi mělo skončit během letošního roku. Tento krok je spojen s dokončením digitalizace televizního a rozhlasového vysílání v České republice.

Jan Andruško, generální ředitel TV Nova, situaci okomentoval slovy: „My jsme připraveni intenzivně spolupracovat se zákonodárci a významně rozšířit finanční podporu české kinematografie. Předpokládáme ale vstřícnost ze strany státu.“

Tím zároveň narážel na fakt, že ministr kultury Jiří Besser vyjevil svou podporu návrhu zákona, který počítá se zachováním reklam v České televizi ještě další dva roky.

„Věříme, že poslanci dodrží stvrzenou dohodu a prostředky z reklamního trhu navrátí do komerční sféry. A českému filmu tak zajistí stabilní finanční i mediální podporu,“ dodal závěrem Andruško.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nova bude více podporovat český film – kvůli zrušení reklam na veřejnoprávních TV