Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Norah Jones vydala osobnější album

norah-jones-personal-albumJe to už téměř rok, co country jazzová písničkářka Norah Jones oslavila třicáté narozeniny. Tehdy začala pracovat na nové desce, která prý měla být zhodnocením jejího dosavadního života a také určitou změnou v její tvorbě.

Norah Jones, Zdroj: archiv

Norah Jones, Zdroj: archiv

Norah Jones o sobě dala vědět před šesti lety, kdy po debutovém albu Come Away With Me obdržela hned několik cen Grammy. Následovaly dvě další placky Feels Like Home a Not Too Late, jimiž se dostala až k té poslední, The Fall.

Album The Fall, jehož se ode dne vydání (16. listopadu 2009) prodalo přes půl milionu kopií, je kritiky hodnoceno rozporuplně. Někteří tvrdí, že se její romantika snadno přejí, jiní ji označují za geniální. Sama zpěvačka tvrdí, že The Fall je více osobnější než předchozí desky.

„Jsem ve věku, kdy každý prochází změnami,“ nechala se slyšet Norah. „Všichni mí dobří přátelé se rozcházejí, žení se nebo mají dítě. Když jsem udělala tohle album, myslím, že jsem se více otevřela, například tím, kde jsem byla a co jsem udělala ve světě. Dříve jsem bývala uzavřenější.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Norah Jones vydala osobnější album