Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nonstopcity street free festival na okamžik ovládne Prahu

Hana Dittrichová

Hana Dittrichová

2. 5. 2010

mako!mako!Unikátní multikulturní akce Nonstopcity street free festival pobaví ulice Prahy v pátek 14. května. Skvělá hudba, originální světelná show, neopakovatelná divadelní představení i kouzelné loutkové hry pro děti. To vše pod širým nebem a naprosto zdarma.

Mako!Mako! je jednou z kapel, které se představí na Nonstopcity street free festivalu 14. května, Zdroj: Oficiální foto kapely

Mako!Mako! je jednou z kapel, které se představí na Nonstopcity street free festivalu 14. května, Zdroj: archiv kapely

Osm pódií, osm kulturních žánrů, osm červených LED paprsků. A se soumrakem bude vše za doprovodu neutichajících akordů pokračovat světelnou podívanou, při které se na jednom nebeském plátně spojí všech osm částí v jedno velké dílo. Vrcholem pak bude laserová show na jedné ze stagí. A možnost k podílení se na její tvorbě dostanou i návštěvníci festivalu.

Tři v jednom a všechno v Praze

„V Praze na rozdíl od jiných evropských měst se nekoná mnoho kulturních akcí pod širým nebem, které by navíc byly vhodné pro široké spektrum návštěvníků. Jsme proto velmi rádi, že můžeme tuto akci podpořit a doufáme spolu s pořadateli, že si najde své příznivce a své pevné místo na pražské kulturní scéně,“ říká marketingová manažerka NESCAFÉ Hana Chybová, generální partner festivalu.

Kromě tohoto festivalu se v ten samý den v Praze konají ještě akce Oslavy Prahy a zároveň i Street For Art, jejichž organizátoři jsou zároveň partnery Nonstopcity fesivalu.

Českou premiéru nevídaného pouličního festivalu pořádá neziskovka Nonstopcity-kultura s pomocí Magistrátu hlavního města Prahy. Vystoupení jednotlivých kapel budou probíhat od 17 do 22 hodin na následujících místech:

Main stage (Rašínovo nábřeží – náplavka – Praha 2) – kapela Sporto, Unifiction, Mako!Mako, Poslední výstřel a další
Afro stage (Kampa Park) – Batocu, Aneboafro, Marimbamama a další
Divadelní stage (Dvořákovo nábřeží – pod nemocnicí Na Františku, Praha 1) – divadelní skupina VOSTO5, divadelní soubor Fekete Seretlek a další
Hip Hop stage (Jižní Město – Praha 4) – Dj Enemy, Dj Rockstar či Dj Kolack, Aiki Pajki a další
Folklór stage (Kozí plácek – Praha 1) – cimbálová kapela Filipa Cíla, taneční vystoupení, Duo středověké inspirace Ella
Electro stage (Letenské sady – u kyvadla) – Poxxoxo, Dj Baloo, Radeq Brousil a další
Laser & Ambient stage (Holešovice – Cross Club, Plynární 1096/23) – Intro street sound, experiment ambient live set MimozeM, laserová show
Loutková stage (Dlouhá 37 – Praha 1) – loutkové divadlo Já to jsem, Viktorie Anna Grohová – Viktorka a Dřevíček

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nonstopcity street free festival na okamžik ovládne Prahu