Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nonstop City festival byl směsicí stylů, žánrů a světel

Redakce

Redakce

17. 5. 2010

Pátek 14. května se nesl ve znamení Nonstop City festivalu. První ročník pouličního free festivalu s sebou přinesl jedinečné spojení hudby, divadla a světelné show. Nonstop City festival uspořádala nezisková organizace Nonstopcity-kultura v ulicích ve spolupráci s Magistrátem hlavního města a nutno uznat, že to byl opravdu podařený první ročník.

Mako! Mako, Zdroj: makomako.cz

Festival zajímavě propojil řadu hudebních stylů a interpretů, na své si ale přišli i milovníci divadelních a loutkových představení. Řada koncertů a divadelních představení probíhala celkem na osmi různých pódiích na různých místech po celé Praze. Nonstop City festival přinesl několik hudebních stylů, namátkou hip hop, elektronickou a africkou hudbu a folklór. Hlavní pódium bylo strategicky umístěno v centru, konkrétně na Rašínově nábřeží, z dalších stagí určitě stojí za to jmenovat Afro Stage, Elektro Stage či již zmíněnou Loutkovou či Divadelní Stage.

Každá stage se pochlubila svým programem, který shodně začal v 17 hodin. Divadelní stage na Dvořákově nábřeží se představila vtipnou moderátorskou půlhodinkou ještě vtipnějšího Petra Vančury a poté dala prostor divadelním souborům Huso, VOSTO5 a Fekete Seretlek. V rámci festivalu se dále představili například Poslední výstřel, Kurangbe, DJ Kolack, DJ Aiki Pajki, Dunumba a další.

Multižánrový festival zcela ovládla multižánrová kapela

Hlavní stage nabídla od osmi hodin vystoupení skvělé kapely Mako! Mako, která je sama o sobě živelným propojením několika stylů. Mako! Mako snad musí každý po prvním poslechu milovat, jejich živé vystoupení bylo úžasné hned po několika stránkách. Na své si přišly oči i uši. Mako! Mako vynalezli vlastní styl, který nazývají run´n´be a je směsicí hip-hopu, jazzu, drum´n´bassu a beat boxu. Tahle sympatická čtyřka dokázala během pár vteřin přenést pozitivní energii a roztančit celý dav na plném Rašínově nábřeží.

Unikátní světelná show

První ročník Nonstop City festivalu byl unikátní především díky světelné show, které vévodila laserová projekce. Živé kreslení pomocí počítače a kamery sledující bod laserového ukazovátka na fasádě domu funguje za pomoci technologie, která dosud nebyla v České republice využita. Návštěvníci festivalu si mohli i sami vyzkoušet kreslení laserem, které bylo realizováno v prostorách Cross Clubu v Holešovicích.

Po setmění se nad Prahou objevilo osm červených paprsků, které vycházely z míst, kde byla umístěna jednotlivá pódia. Zároveň bylo každé pódium nasvíceno pomocí tisíce malých červených LED diodových světýlek. Pro toho, kdo si dal tu práci a vyšplhal se na Petřín, se poté naskytl ojedinělý světelný zážitek.

Doufejme, že první ročník tohoto unikátního festivalu nebude zároveň ročníkem posledním. Držme Nonstop City festivalu palce, protože má co nabídnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nonstop City festival byl směsicí stylů, žánrů a světel