Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Nominovat knihu do soutěže Magnesia Litera je možné do 14. ledna 2011

Eva Marková

Eva Marková

10. 1. 2011

FOTO: Magnesia LiteraCeny Magnesia Litera patří v Česku mezi uznávané literární ocenění. Zaujala vás vloni některá kniha natolik, že byste ji chtěli nominovat do soutěže? Přečtěte si, jak na to!

FOTO: Magnesia Litera

Ocenění v soutěži Magnesia Litera 2010, Zdroj: magnesia-litera.cz

Občanské sdružení Litera letos vyhlásilo již desátý ročník výročních knižních cen Magnesia Litera. Připomeňme, že loni tuto cenu získali například Ivan Klíma, Antonín Bajaja či nedávno zesnulá Viola Fischerová. Knihou roku se stalo Zmizet mladé autorky Petry Soukupové.

Podpora a propagace literatury

Zaujala i vás v roce 2010 nějaká kniha natolik, že ji chcete nominovat do soutěže? V tom případě se stáhněte přihlášku na stránkách magnesia-litera.cz a pošlete ji vyplněnou na adresu pořádající produkční společnosti, jež je uvedena na přihlášce. Uzávěrka je výjimečně už 14. ledna, vyhlášení pak proběhne 10. dubna ve Stavovském divadle, v přímém přenosu ho bude přenášet Česká televize.

Knihy do soutěže mohou přihlašovat právnické i fyzické osoby, a to v sedmi kategoriích: Litera za nakladatelský čin, Litera za překladovou knihu, Litera za literaturu faktu, Litera za knihu pro děti a mládež, Litera za poezii, Litera za prózu a konečně Litera pro objev roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nominovat knihu do soutěže Magnesia Litera je možné do 14. ledna 2011