×
TOPZINE.cz

Nominace na Cenu Karla Čapka jsou známy

Vyhlášení literární Ceny Karla Čapka proběhne až koncem letních prázdnin na Parconu v Plzni, ale nominovaná jména už jsou ohlášena nyní.

„Soutěže se zúčastnilo celkem 160 příspěvků od 106 autorů a autorek,“ prozradila Jiřina Vorlová, administrátorka CKČ. Dvě nominace letos získal Petr Plaček, Julie Nováková a Jana Rečková, která se dala na psaní ve svých 33 letech. Mezi její úspěchy patří několikanásobné obsazení prvního místa v této literární soutěži, v roce 2005 například zabodovala s povídkou Obojek.

Mikropovídky:
Tereza Kovanicová: Konkurence
Julie Nováková: Bezpečnost nade vše
Petr Plaček: Ťuky, ťuky

Krátké povídky:
Martin Koutný: Zádušní mše za Supermana
Ivan Mls: Nebe na útěku
Julie Nováková: Ve znamení štěstěny
Roman Splítek: Terakotová armáda
Daniel Sterzik: Stryga

Povídky:
Jan Kovanic: Maximální andělé
Vladimír Němec: Lepší svět
Petr Plaček: Šamanův úkol
Jana Rečková: Nebylo ráno
Daniel Tučka: Zkratky

Novela:
Jana Rečková: Se svědomím i bez

„Se všemi uvedenými pracemi se budete moci seznámit ve sborníku Mlok 2009, který se právě připravuje k vydání,“ uvedla administrátorka soutěže, která dodala, že kompletní výsledky se

vyhlásí během slavnostního večera 22. srpna na Parconu v Plzni, jednom z největších setkání příznivců fantastiky u nás. Zde by se měla poprvé objevit i sbírka Kočas, v níž se objeví další povídky i z loňského ročníku CKČ,

Historie udělování CKČ sahá až do roku 1982, kdy byla poprvé zorganizovaná složkami Československého fandomu. Od druhého ročníku soutěže, do kterého se přihlásilo na 400 povídek, má cena podobu černého mloka, podle Čapkovy Války s mloky. O udělení ceny rozhoduje soutěžní porota složená ze spisovatelů žánru, vydavatelů a překladatelů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..