Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nominace na Cenu ASFFH v kategorii česká a slovenská povídka vyhlášena

Martin Peška

Martin Peška

17. 4. 2009

 

V úterý 14. dubna 2009 Akademie SFFH uzavřela první kolo hlasování o Ceny Akademie SFFH za rok 2008, mezi něž komise doplnila kategorii Nejlepší česká a slovenská povídka.

„Připomínáme, že v této jediné kategorii se nominace řídí rozhodnutím komise,“ uvedla literární komise a dodala: „Ke čtyřem nominovaným pracím byla tradičně doplněna divoká karta vzešlá z prvního kolo hlasování Akademie SFFH.“

Nominovanými se staly povídky Žena v zimní zahradě (Martin Koutný, Mlok 2008), Křišťálový klíč (Leonard Medek, Pevnost č.10), Sloužím vlasti, kurva! (Jaroslav Mostecký, Časovír), Eskorta (Jiří Pavlovský, Třpyt mečů, záblesky laserů) a Rozum, cit, niekoľko kúziel, husle & Viola (Michal Spáda, Fantázia 2008).

„Povídka Jaroslava Mosteckého získala divokou kartu v prvním nominačním kole hlasování členů Akademie SFFH. Další povídky byly vybrány literární komisí Akademie SFFH ve složení Miloš Ferko, Ondřej Jireš, Antonín Kudláč (předseda komise), Tomáš Němec a Vlado Ríša,“ upřesnila komise.

Předávání Cen Akademie SFFH se uskuteční 16. května na veletrhu Svět knihy na pražském Výstavišti. Nominované práce budou zveřejněny na www.asffh.org, kde je možné nalézt kompletní seznam nominací, seznam autorů, kteří obdrželi čestné uznání a další informace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nominace na Cenu ASFFH v kategorii česká a slovenská povídka vyhlášena