Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nohavicův koncert je skoro vyprodaný. Větší zájem byl jen o vystoupení Madonny

Redakce

Redakce

22. 4. 2013

Dva říjnové koncerty populárního ostravského písničkáře Jarka Nohavicy jsou po pouhých 10 dnech téměř vyprodané. Už nyní lze s jistotou říci, že jde o nejprodávanější koncert tuzemského interpreta vůbec.

FOTO: Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Pořadatelé z O2 areny se nechali slyšet, že větší zájem o lístky byl už jen o americkou popovou zpěvačku Madonnu. Její koncert byl vyprodaný za 4 dny. Nohavica v O2 areně odehraje dva koncerty koncem října. Každý bude mít jiný program.

Zatím větší zájem je o první z nich, na němž Nohavica 23. října představí své písně v netradičních symfonických úpravách za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava pod vedením Marka Ivanoviče. Plocha O2 areny bude uzpůsobena k sezení a pojme osm tisíc fanoušků. Během několika dnů se vyprodalo už více než šest tisíc lístků.

Ani druhý koncert nezůstává v prodejnosti lístků pozadu. Hned druhý den po prvním koncertě Nohavica vystoupí v O2 areně znovu a tentokrát sólově. Doprovázet ho bude jen polský hudebník, akordeonista Robert Kuśmierski, a s plochou na stání hala tentokrát pojme až třináct tisíc lidí.

Narozeniny neprožívá

Tempo prodeje lístků je ohromné, denně se prodá až sedm set vstupenek a podle předpokladů, tak budou oba koncerty vyprodány během několik následujících dnů.

Nohavica letos 7. června oslaví šedesáté narozeniny, avšak sám jejich oslavu s dvěma halovými koncerty nechce spojovat. Významné životní jubileum nijak neprožívá. „Když mi bylo padesát, odjel jsem na výlet do Chicaga. Teď zase možná někam zmizím. Nebo taky ne. Tím chci říci, že to pro mě není důležité téma,“ říká na to konto ostravský písničkář.

Sedmý červen bude pro Nohavicu významný i jinou událostí. K tomuto datu se váže i vyvrcholení jeho archivářského projektu Písně od A do Z, v rámci něhož na internetu zveřejňuje všechny skladby a další materiály, jež kdy nahrál. Nohavicův videokanál na YouTube v současné době čítá na 87 videozáznamů.

Zajímavostí jsou i Nohavicovy nedávné zahraniční úspěchy. Jeho poslední album Tak mě tu máš boduje podobně jako u nás i v polské hitparádě nejprodávanějších nosičů. Pro změnu do němčiny nedávno přeložil texty z této desky Nohavicův písničkářský kolega Frank Viehweg.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nohavicův koncert je skoro vyprodaný. Větší zájem byl jen o vystoupení Madonny