Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Noel Gallagher se stal božím géniem. Alespoň podle ankety NME Awards

Redakce

Redakce

25. 1. 2012

Noel Gallagher obdrží na letošním předávání NME Awards ocenění Godlike Genius za celoživotní přínos hudbě. Manchesterská ikona tímto kráčí ve stopách Davea Grohla, The Clash, Paula Wellera a The Cure.

Konec pochybností: Bůh existuje a je to Noel Zdroj: myspace.com

Frontman kapely Noel Gallagher´s High Flying Birds a bývalý člen britpopové kapely Oasis si toto ocenění přijde vyzvednout na slavnostním předávání cen, které se koná 29. února v Londýnské 02 Academy Brixton.

Ke své výhře čtyřiačtyřicetiletý Noel Gallagher skromně dodal: „Rád bych poděkoval NME, že mi dovolí nosit tento titul. Snil jsem o tom od svých čtyřiceti tří let. Naprosto souhlasím s tím, že jsem takovým géniem, jakým je Bůh.“

Čtěte také: Coldplay jsou nejprodávanější skupinou roku 2011

Krissi Murison, editorka britského magazínu NME, se k tomu vyjádřila: „Za posledních dvacet let se na titulních stranách NME neobjevoval nikdo častěji než Noel Gallagher. Tento inteligentní, vášnivý a tvrdohlavý muzikant ve své branži umí chodit lépe než kdokoliv jiný, a to je i jeden z důvodů, proč ho britská veřejnost tolik miluje,“ dodala. „Překonáváním hranic a vydáním se na sólovou dráhu dokázal, že je jedním z nejtalentovanějších britských hudebníků.“

Turné NME Awards, jehož headlineři jsou například Two Door Cinema Club nebo Metronomy, odstartuje osmého února v O2 Academy Glasgow a bude pokračovat po celý měsíc s obměňovaným obsazením.

Například skupina Justice vyrazí na pětidenní turné po celé Británii na rozdíl od kapel Mariny And The Diamonds, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Band of Skulls a dalších, kteří mají hrát jen na různých místech v Londýně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noel Gallagher se stal božím géniem. Alespoň podle ankety NME Awards