Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Noel Gallagher odtajnil dosud nezveřejněné demo. Poslechněte si ho

Standa Kafka

Standa Kafka

27. 1. 2013

Na Youtube se v pondělí 21. ledna objevila nahrávka písně O, Lord britského muzikanta a bývalého frontmana Oasis Noela Gallaghera. Song pravděpodobně vznikl při skládání hudby na album jeho současné kapely High Flying Birds.

FOTO: Oasis

Návrat Oasis je možný, rozhodně ale ne v nejbližší době, Zdroj: oficiální stránky kapely

O, Lord se tak stalo už třetí písní po God Help Us All a It Makes Me Wanna Cry, které se dostaly na internet, aniž by je předtím Gallagher vydal na nějaké desce nebo EP. Nahrávky se dostaly na světlo světa minulé léto a byly prý natočeny během zvukových zkoušek před některým z koncertů.

Podle nedávného rozhovoru by se Gallagher nebránil znovuobnovení Oasis, podle něj to ale momentálně není na pořadu dne: „Nedávno jsem se potkal s ostatními členy skupiny, nikdo se ale o reunionu ani nezmínil. Máme teď hlavy napěchované jinými starostmi,“ dodal, čímž toto téma prozatím uzavřel.

Kapela Oasis existovala v letech 1991 – 2009. Během své kariéry vydala sedm studiových alb a získala řadu prestižních ocenění. Po stále rostoucích sporech mezi hlavními protagonisty skupiny – bratří Noela a Liama Gallagherových –  se skupina nakonec rozešla a oba bratři se mezi sebou ještě dlouhá léta soudili.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=51a3V6yMWHE[/youtube_660]

Noel Gallagher se v poslední době angažuje v organizaci koncertů pod hlavičkou Teenage Cancer Trust která se, jak už je patrné z názvu, zaměřuje na pomoc mladistvým v boji s rakovinou. Účast na koncertech potvrdili třeba už Kasabian, Primal Scream nebo Ryan Adams. Všechny bude v březnu hostit londýnská Royal Albert Hall.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noel Gallagher odtajnil dosud nezveřejněné demo. Poslechněte si ho