Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Noel Gallagher: Bowie by mohl z fleku dát dohromady ještě jedno album

Redakce

Redakce

23. 4. 2013

Noel Gallagher, zakladatel legendární skupiny Oasis, oznámil, že britský zpěvák, skladatel a producent David Bowie má v zásobě řadu nevyužitého materiálu. Podle Gallaghera by vydal klidně na další studiové album.

FOTO: David Bowie

David Bowie. Zdroj: Sony Music

Jedná se podle všeho o přebytky z aktuální Bowieho desky The Next Day. Toto album, které vyšlo v březnu 2013, se stále drží na  vrcholu žebříčku v prodejnosti. Hlavní píseň alba s názvem  Where Are We Now? boduje na šestém místě v britské TOP 40.

Noel Gallagher potvrdil, že existuje velká sbírka doplňkových nahrávek k těm, které byly právě vydány. Výsledkem práce na The Next Day prý bylo snad 29 skladeb.

Za albem bude více práce

„Nemůžu ale na 100% říct, co Bowie chystá. Klidně by mohl hudební svět opustit na dalších deset let, nebo může vydat další album. Třeba začne pořádat životní tour, nebo s koncertováním skončí, kdo ví,“ dumá Gallagher.

Noel Gallagher také přiznal, že ho poslední Bowieho album skutečně dostalo. Nevěří ale, že vzniklo během pouhých dvou let, jak Bowie avizoval. „To album zní, jako by na něm pracoval takových deset let,“ spekuluje.

Bývalý kytarista Oasis dodává: ,,Bowie se podle mého názoru řadí mezi nejtalentovanější osobnosti své doby. Nebojím se ho srovnávat s legendami, jako byl Elvis nebo John Lennon.  Určitě patří mezi pět nejlepších skladatelů všech dob.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noel Gallagher: Bowie by mohl z fleku dát dohromady ještě jedno album