Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Noc literatury zahájila Měsíc autorského čtení. Brno ožívá slovem

Hořet slovem uprostřed města – takové bylo motto letošní Noci literatury Brno, které se zúčastnila plejáda českých i zahraničních spisovatelů. Červenec je též měsícem autorských čtení, kde je letošním hostem Skotsko.

FOTO: Noc literatury

Hořet slovem uprostřed města aneb Noc literatury. Zdroj: literaturenights.eu

Noc literatury se odehrála v Praze a dalších 23 městech České republiky, avšak tato událost se koná i v zemích jako Slovensko, Holandsko, Bulharsko či Itálie.

Od pozdního odpoledne až do půlnoci byla ke slyšení autorská čtení a návštěvníci mohli též zavítat na výstavy, promítání filmů, diskuze s autory a happeningy. Úspěch měla i tradiční literární šalina, kterou provázel stand-up komik a publicista Pavel Tomeš.

Mezi hosty letošního ročníku patřil Pavel Kohout, Ludvík Vaculík nebo Irena Dousková. Jako zahraniční hosté se představil Martin Becker z Německa, István Vörös z Maďarska a polští autoři Marta Mizuro a Jack Beirut.

FOTO: Měsíc autorského čtení

Jako první se slova ujala skotská spisovatelka Kirtin Innes. Zdroj David Konečný

Ani po zbytek července nebude o literární akce nouze. V Brně, Ostravě, Košicích a Vratislavi probíhá Měsíc autorského čtení. Během letošního, patnáctého ročníku se publiku představí více než šedesát českých i zahraničních spisovatelů.

Letošním hostem festivalu je Skotsko – můžeme se tedy těšit na slavné skotské spisovatele jako je Alan Bissett, Ian Brown, Matthew Fitt nebo Jo Clifford. Mezi přečítajícími českými autory bude J. H. Krchovský, Milan Uhde, Vratislav Brabenec a mnoho dalších výrazných osobností současné české literatury.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Noc literatury zahájila Měsíc autorského čtení. Brno ožívá slovem